Co je Jake Lockley zač

Co je Jake Lockley zač

Komiksy
Co je Jake Lockley zač

Pokud jste už dokoukali Moon Knighta a současně nejste příliš obeznámeni s komiksovou předlohou, dost možná jste si položili otázku, jak to tedy vlastně se všemi těmi osobnostmi tohoto antihrdiny je.

1007 0
14. květen 2022, napsal Johnny

Upozornění: článek obsahuje spoilery k Moon Knightově sérii vysílané na Disney+.

Moon Knight na Disney+

Zpočátku se příběh věnoval hlavně Stevenu Grantovi. Bylo tak zajímavé sledovat, jak se postupně vyrovnává s tím, že není jediným „uživatelem“ svého těla. Pozoruhodným plot twistem pak bylo odhalení, že to Steven Grant vznikl jako důsledek traumatu Marca Spectora, nikoliv naopak.

Stevena lze popsat jako lehce ostýchavého slušňáka se značnou averzí k násilí (přinejmenším ze začátku). Marc je naproti tomu o něco pragmatičtější, násilí sice nevyhledává, ale v jisté míře nemá problém se k němu uchýlit.

Záhy ale divák pochytí, že něco není v pořádku. Tedy ještě méně v pořádku, než se dosud zdálo… Již během třetí epizody bylo nastíněno, že na hřišti je (minimálně) ještě jeden hráč. Další náznaky se objevily hned ve čtvrté epizodě, konkrétně ve scéně se zamčeným, třesoucím se sarkofágem. Víte, co myslím.

Poslední díl během závěrečného souboje ještě jednou (ne)ukázal to, co už všichni tak nějak tušili. A potitulková scéna to definitivně potvrdila. Jake Lockley oficiálně představen.

Komiksový základ

Původně byly v komiksech různé Moon Knightovy osobnosti prezentovány jako pouhá přestrojení, které Marc Spector používal za účelem systematického boje se zločinem.

Originálem je tedy Marc Spector, který se také tradičně skrýval pod oblekem Moon Knighta. Steven Grant bylo jeho alter ego, kdy šlo o milionáře pohybujícího se mezi smetánkou. Jeho prostřednictvím si tedy bylo možné posvítit na ty nejvyšší vrstvy (zde je patrný rozdíl oproti seriálové adaptaci).

Opačnou stranou mince se pak stal Jake Lockley. Ten vystupoval jako taxikář s konexemi na všechna možná zákoutí podsvětí. Vybudoval si tak celou síť informátorů a špehů, pohyboval se mezi spodinou.

Postupně se však začala v důsledku střídání různých totožností na Marcovi podepisovat krize jeho vlastní identity, kterou ještě svým vlivem umocňoval Khonshu. A tak se stalo, že z původního „maskování“ se nakonec vyklubala regulérní duševní nemoc – disociativní porucha identity.

Sám Grant Curtis, výkonný producent Moon Knightovy show, prohlásil, že na Lockleyho lze z určitého úhlu nahlížet jako na chladnokrevného vraha. Finále si tradičně nechalo to nejlepší na konec. Jelikož ale není pochyb, že se s Moon Knightem v budoucnu znovu střetneme, doufejme, že tentokrát to bude za vydatnější Jakeovy účasti. Chceme pořádnou řežbu!

(Zdroje obrázků – marvel.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama