Co bude po multiverse sáze

Co bude po multiverse sáze

Filmy
Co bude po multiverse sáze

Na posledním ročníku Comic-Conu v San Diegu odhalilo Marvel Studios další vlnu ambiciózních plánů. Potvrdilo, že po Infinity sáze (Fáze 1–3) aktuálně probíhá Multiverse sága, která započala Fází 4 a skončí Fází 6.

796 0
10. srpen 2022, napsal filmfanouch

A to konkrétně šestým dílem Avengers s podtitulem Secret Wars, který do kin dorazí v listopadu 2025, půl roku po premiéře pátých Avengers: The Kang Dynasty. Jenže tím studio rozhodně nekončí. Jen v roce 2026 v kinech přistanou další čtyři nespecifikované filmy. Ředitel Marvel Studios Kevin Feige poté potvrdil, že nynější plány s MCU sahají až do roku 2032. Co se chystá po Infinity a Multiverse ságách? A jde vůbec ještě zvětšit měřítko?

Jedno velké vodítko se naskýtá. Teprve ve Fázi 7 by totiž mělo v plné síle dojít na mutanty (a tedy i X-Meny). Je tak možné, že minimálně v jednom budoucím momentu bude vše směřovat ke konfrontaci Avengers a X-Menů, známé a oblíbené události z komiksů. Těžko se ale dá věřit tomu, že by šlo o vyvrcholení další velké ságy.

Nicméně je pravděpodobné, že se do konce dějové linky mnohovesmíru nepodaří vyřešit všechny problémy se Skrully ze Secret Invasion či s CelestiályEternals a podobně. Stejně tak vyvstává otázka, zda ukončení Multiverse ságy znamená, že na hrátky s mnohovesmírem už nedojde ve vůbec žádné rovině.

Mohla by nastat druhá verze Občanské války (která se uskutečnila i v komiksech) či událost House of M, kde Wanda Maximoff z povrchu zemského vymaže všechny mutanty (i na tu by nejspíš došlo až někdy v průběhu nadcházející dekády). Nebo se teoreticky nabízí konfrontace s Onslaughtem, psionickou entitou složenou ze spojených myslí Professora X a Magneta, která ovšem přinesla jen další vlnu škod. A dost možná se celá další sága vydá směrem vesmírných entit. Celé by to mohlo vyústit až ve střet s Korvacem, kyberneticky vylepšeným člověkem a jednou z nejmocnějších kosmických bytostí, která by klidně mohla po Thanosovi a Kangovi zabrat pozici dalšího velkého záporáka. Jedno se dá rozhodně říci už teď: i když může Multiverse sága působit jako pomyslný vrchol toho, kam zajít, materiálu do budoucna je pořád ještě mnoho.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama