Svět Marvel

Komiksy

Čím větší jsou: Největší postavy Marvelu
Čím větší jsou: Největší postavy Marvelu

Komiksový universe je plný postav tradičních velikostí. Když ovšem zavítáme mimo Zemi do kosmických poměrů, najdeme postavy nejen velikostí planet, ale také velikostí samotných vesmírů, kdy o nějaké přesné velikosti nemá smysl se bavit.

Komiksový universe je plný postav tradičních velikostí. Když ovšem zavítáme mimo Zemi do kosmických poměrů, najdeme postavy nejen velikostí planet, ale také velikostí samotných vesmírů, kdy o nějaké přesné velikosti nemá smysl se bavit.

Fin Fang Foom

Toto mimozemské stvoření z Maklu-IV je alespoň 10 metrů velké v jeho dračí formě, s ocasem dlouhým skoro 4 metry.

Grottu, král hmyzu

Grottu je přibližně 8 metrů velký s váhou skoro 2000 kg díky nukleárním testům v Mumbasse v Africe. Tuhle kreáturu vytvořil Stan Lee s Jackem Kirbym v roce 1960, kdy byl uveden v komiksu Strange Tales #73.

Chiantang/Black Dragon

Jinak známý jako Black Dragon, když Chiantang není ve své lidské formě, je vysoký okolo 30 metrů. Tohoto padoucha vytvořil Jim Owsley a Mark Bright pro komiks Power Man and Iron Fist #118.

Shuma-Gorath

Tento mimozemský charakter byl uveden v roce 1972 v komiksu Marvel Premiere #5. Původně bojující se starověkým válečníkem Conanem, v moderní éře se potkal s postavami jako Doctor Strange.

Surtur

“Surtur, son of a … b****!” byl vytvořený Stanem Lee a Jackem Kirbym v roce 1963 v komiksu Journey into Mystery #97 s velikostí přes 300 metrů. Vyzbrojený svým mečem zvaným Twilight byl zdrojem destrukce lidu Asgardu přinášející novou éru Ragnaroku.

The Celestials

Prastará rasa stvoření s neznámým původem, kteří se poprvé objevili v roce 1976 v komiksu Eternals #2 od Jacka Kirbyho. Jejich velikost se pohybuje okolo 609 metrů. Jsou obdařeni kosmickou silou a cestují přes mnoho světů, kde řídí genetické experimenty, včetně Země.

Apocalypse Beast

Přes 4 a půl tisíce metrů vysoký a přes miliardu tun vážící postava, kterou vytvořili Zeb Wells a Seth Fisher v roce 2006 pro komiks Fantastic Four & Iron Man: Big in Japan #3 a #4. Tato postava je tak velká, že se Iron Man s Invisible Woman museli dostat dovnitř ní samotné, aby jí vůbec uštědřili nějaké poškození.

Ego, The Living Planet

V loni nám Ega představil Marvel v jeho filmovém univerzu, kde byl uveden jako dlouho ztracený otec Petera Quilla. V komiksech ovšem mezi nimi žádná spojitost není.

Vytvořený Stanem Lee a Jackem Kirbym v roce 1966 a uveden v Thor #132, Ego je dvakrát větší než náš Měsíc, s průměrem okolo 6 702 km.

Abstraktní entity

Jejich čistá velikost je nevyčíslitelná, jelikož tyto postavy nedisponují fyzickou formou. Mají ale schopnosti, kdy dokážou kontrolovat vše známé v Marvel universu. Do seznamu těchto postav se počítají například Eternity, Infinity, Oblivion a Death.

The Living Tribunal

Když byl Marvel Universe stvořen, byl stvořen i “Žíjící tribunál” s jeho třemi tvářemi, známé jako Equity – Spravedlnost, Necessity – Nutnost a Vengeance – Pomsta. Tato postava operuje z dimenze známé jako Star Chamber a jako jedna z mála nemá svůj protějšek v žádných jiných realitách Marvelu, jelikož existuje v rámci celého Multiverse.

The Living Tribunal konfrontoval například Adama Warlocka po skončení Infinity Gauntlet, kdy jej přinutil vzdát se jejího vlastnictví. Tribunal byl zabit Beyondery v komiksu New Avengers Vol. 3 #30.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.

 

Zechy

Autor
Zechy

  • Napsáno 07. 03. 2018 07:40
  • V kategorii Komiksy
  • Počet přečtení: 2042
  • Hodnocení:

Další články od autora »