Čím větší jsou: Největší postavy Marvelu

Čím větší jsou: Největší postavy Marvelu

Seriály
Čím větší jsou: Největší postavy Marvelu

Komiksový universe je plný postav tradičních velikostí. Když ovšem zavítáme mimo Zemi do kosmických poměrů, najdeme postavy nejen velikostí planet, ale také velikostí samotných vesmírů, kdy o nějaké přesné velikosti nemá smysl se bavit.

5 / 5 6039 0
7. březen 2018, napsal Zechy

Komiksový universe je plný postav tradičních velikostí. Když ovšem zavítáme mimo Zemi do kosmických poměrů, najdeme postavy nejen velikostí planet, ale také velikostí samotných vesmírů, kdy o nějaké přesné velikosti nemá smysl se bavit.

Fin Fang Foom

Toto mimozemské stvoření z Maklu-IV je alespoň 10 metrů velké v jeho dračí formě, s ocasem dlouhým skoro 4 metry.

Grottu, král hmyzu

Grottu je přibližně 8 metrů velký s váhou skoro 2000 kg díky nukleárním testům v Mumbasse v Africe. Tuhle kreáturu vytvořil Stan Lee s Jackem Kirbym v roce 1960, kdy byl uveden v komiksu Strange Tales #73.

Chiantang/Black Dragon

Jinak známý jako Black Dragon, když Chiantang není ve své lidské formě, je vysoký okolo 30 metrů. Tohoto padoucha vytvořil Jim Owsley a Mark Bright pro komiks Power Man and Iron Fist #118.

Shuma-Gorath

Tento mimozemský charakter byl uveden v roce 1972 v komiksu Marvel Premiere #5. Původně bojující se starověkým válečníkem Conanem, v moderní éře se potkal s postavami jako Doctor Strange.

Surtur

“Surtur, son of a … b****!” byl vytvořený Stanem Lee a Jackem Kirbym v roce 1963 v komiksu Journey into Mystery #97 s velikostí přes 300 metrů. Vyzbrojený svým mečem zvaným Twilight byl zdrojem destrukce lidu Asgardu přinášející novou éru Ragnaroku.

The Celestials

Prastará rasa stvoření s neznámým původem, kteří se poprvé objevili v roce 1976 v komiksu Eternals #2 od Jacka Kirbyho. Jejich velikost se pohybuje okolo 609 metrů. Jsou obdařeni kosmickou silou a cestují přes mnoho světů, kde řídí genetické experimenty, včetně Země.

Apocalypse Beast

Přes 4 a půl tisíce metrů vysoký a přes miliardu tun vážící postava, kterou vytvořili Zeb Wells a Seth Fisher v roce 2006 pro komiks Fantastic Four & Iron Man: Big in Japan #3 a #4. Tato postava je tak velká, že se Iron Man s Invisible Woman museli dostat dovnitř ní samotné, aby jí vůbec uštědřili nějaké poškození.

Ego, The Living Planet

V loni nám Ega představil Marvel v jeho filmovém univerzu, kde byl uveden jako dlouho ztracený otec Petera Quilla. V komiksech ovšem mezi nimi žádná spojitost není.

Vytvořený Stanem Lee a Jackem Kirbym v roce 1966 a uveden v Thor #132, Ego je dvakrát větší než náš Měsíc, s průměrem okolo 6 702 km.

Abstraktní entity

Jejich čistá velikost je nevyčíslitelná, jelikož tyto postavy nedisponují fyzickou formou. Mají ale schopnosti, kdy dokážou kontrolovat vše známé v Marvel universu. Do seznamu těchto postav se počítají například Eternity, Infinity, Oblivion a Death.

The Living Tribunal

Když byl Marvel Universe stvořen, byl stvořen i “Žíjící tribunál” s jeho třemi tvářemi, známé jako Equity – Spravedlnost, Necessity – Nutnost a Vengeance – Pomsta. Tato postava operuje z dimenze známé jako Star Chamber a jako jedna z mála nemá svůj protějšek v žádných jiných realitách Marvelu, jelikož existuje v rámci celého Multiverse.

The Living Tribunal konfrontoval například Adama Warlocka po skončení Infinity Gauntlet, kdy jej přinutil vzdát se jejího vlastnictví. Tribunal byl zabit Beyondery v komiksu New Avengers Vol. 3 #30.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama