Čí rukou by si Spider-Man přál zemřít

Čí rukou by si Spider-Man přál zemřít

Komiksy
Čí rukou by si Spider-Man přál zemřít

Léta potíráte zločin v New Yorku, bojujete s největšími padouchy, jaké svět poznal, až jednou vaši superhrdinskou kariéru ukončí řadový kriminálník. To je k naštvání.

397 0
3. prosinec 2022, napsal Johnny

Spider-Man bezpochyby patří mezi nejpopulárnější superhrdiny vůbec. Disponuje také slušným portfoliem protivníků. Žádný z nich ovšem dosud nedokázal pavoučího muže nadobro odstavit, byť v mnoha případech o to byla projevena nemalá snaha.

Sám Peter Parker má nicméně několik tipů ohledně toho, kdo by mohl jeho altruistickému počínání učinit přítrž. Ne, že by takové vyústění událostí představovalo nějakou ohromnou čest, spíše jde o to, kdo by měl být Spider-Manova definitivního poražení hoden.

Kandidátů je přitom opravdu slušná řádka. Od kovaných mafiánů jako Kingpin nebo Hammerhead přes mimozemská individua typu Venom až po nešťastníky, které na zcestí přivedla souhra okolností – Electro, Lizard nebo Sandman. A to ani zdaleka není vyčerpávající vý­čet.

Peterův názor na tuto problematiku je odhalen v sešitu Amazing Fantasy #1000, jehož autory jsou Dan Slott, Jim Cheung, Jay David Ramos a Joe Sabino. Postarší Peter je zde smrtelně raněn střelnou ránou během pokusu zabránit loupežnému přepadení.

Zatímco náš milý hrdina, plně po vzoru strýčka Bena, na ulici umírá, lamentuje nad tím, že mu lístek do pekla vystavil obyčejný zlodějíček, a ne nikdo známější, jak by si to v ideálním případě, tedy když to musí být, představoval.

V této souvislosti konkrétně padnou tři jména, a to Carnage, Green Goblin a Sinister Six.

Se symbioty má Spider-Man poměrně spletitou historii, ačkoliv v poslední době se tato sebranka poněkud „osamostatnila“. Ve spojitosti se Spider-Manem by většině lidí přišel na mysl zřejmě spíše Eddie Brock alias Venom.

Green Goblin je na druhou stranu pravděpodobně Spider-Manův nejikoničtější záporák vůbec. Jeho jmenování tak pravděpodobně nikoho příliš nepřekvapí. Zajímavé je však z jiného úhlu pohledu.

V minulosti totiž Green Goblin mnohokrát sám tvořil součást uskupení Sinister Six, které je však v tomto případě zmíněno zvlášť. Konkrétně jde o originální sestavu, kam patří Kraven, Electro, Sandman, Vulture, Mysterio a Doctor Octopus. V úvahu tak připadá i taková interpretace, že Green Goblin se ve Spider-Manových očích sám vyrovná společným silám těchto dalších šesti padouchů.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama
ComicShop.cz