Christian Bale: Natáčení Thora bylo monotónní

Christian Bale: Natáčení Thora bylo monotónní

Filmy
Christian Bale: Natáčení Thora bylo monotónní

Christian Bale bývá právem řazen mezi nejlepší současné herce Hollywoodu.

647 0
21. říjen 2022, napsal Johnny

Tento dnes již osmačtyřicetiletý rodák z Walesu má na svém kontě několik desítek filmů. Hrát přitom začínal už v pubertě. Během své kariéry se vypracoval mezi skutečnou hereckou elitu a jeho angažmá ve filmu tak zpravidla bývá příslibem kvalitní podívané.

Publikum tak jásalo, když bylo před časem oznámeno, že rozšíří ansámbl čtvrtého Thora a posílí tak MCU. Jako Gorr the God Butcher bezpochyby patří k tomu nejlepšímu, co toto dobrodružství boha hromu s podtitulem Love and Thunder nabídlo, ať už máte na film názor jakýkoliv.

Obecně lze říci, že po nadšeně přijatém Ragnaroku jde spíše o krok zpět, o čemž může svědčit třeba skóre na Rotten Tomatoes, kde si čtvrtý díl vysloužil 64 %. Stále je to sice nadprůměr, ale zároveň jde o nejhůře hodnocenou Thorovu sólovku vůbec (což je docela co říci, vzpomeneme-li si na The Dark World).

Sám Bale měl ovšem už během vzniku filmu s průběhem natáčení určité potíže, jak vyplývá z jeho vyjádření pro server GQ.

Konkrétně okomentoval například natáčení za použití takzvaného zeleného plátna:

„To bylo poprvé, co jsem tohle dělal. Chci říct, že je to taková definice monotónnosti. Máte dobré lidi. Máte další dobré herce, kteří jsou v tom mnohem zkušenější než já. Dokážete odlišit jeden den od druhého? Ne. V žádném případě. Vůbec netušíte, co máte dělat. Nesvedl jsem ani odlišit jednu scénu od druhé.“

Dále herec zmínil, jak ho před lety zaujal předchozí Ragnarok, na který vyrazil se synem do kina. I to byl prý jeden z důvodů, proč ho možnost ztvárnit Gorra zaujala.

„Říkal jsem si, že tohle vypadá jako zajímavá postava. Že bych s tím snad něco dokázal provést, kdo ví? A navíc se mi předtím líbil Ragnarok.“

Určité kritiky se Gorr dočkal snad akorát v souvislosti se svým oproti komiksu pozměněným vzhledem. Za tuto skutečnost je nicméně odpovědná J. K. Rowling, jak jsme psali dříve ZDE. Baleův výkon byl ovšem takřka perfektní.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama