Chadwick Boseman si přál, aby Black Panther pokračoval i bez něj

Chadwick Boseman si přál, aby Black Panther pokračoval i bez něj

Herci
Chadwick Boseman si přál, aby Black Panther pokračoval i bez něj

Představitelka Shuri, Letitia Wright, vypráví o složitém období produkce pokračování Black Panthera po smrti Chadwicka Bosemana. Jaké těžkosti jsou spojené se ztrátou titulárního hrdiny franšízy?

393 0
19. září 2022, napsal ajushh

Do dvou měsíců Marvel Studios vypustí poslední film čtvrté fáze MCU, Black Panther: Wakanda Forever (Wakanda nechť žije). Jedná se o pokračování nejvýdělečnějšího sólového filmu z marvelovské produkce, dokud jej v loňském roce nepřekonal Spider-Man: No Way Home (Bez domova). Zatímco Black Panther 2 zobrazí Wakandu a její příběh v novém světle, musí se obejít bez své hlavní hvězdy (hlavního hrdiny) Chadwicka Bosemana, jenž v roce 2020 tragicky prohrál svůj dlouhý boj s rakovinou.

Fanouškovská komunita byla rozdělena názorem, zdali by měla být Bosemanova role T’Chally přeobsazena. Marvel Studios se nakonec rozhodlo tuto cestu nezvolit a věnovat pokračování afrického superhrdiny památce herce i jeho role.

Snímek z traileru pro Black Panther: Wakanda Forever

Rozhodnutí o pokračování produkce na filmu bylo samo o sobě velmi těžké, a to jak z logistického hlediska, tak emocionálního, jelikož právě Boseman ve velké míře stál za úspěchem prvního Black Panthera. Avšak podle jedné z jeho hereckých kolegyň, a to konkrétně Letitii Wright (jež ztvárňuje sestru T’Chally Shuri), Chadwick otevřeně podporoval režiséra snímku Ryana Cooglera v těžkých chvílích produkce druhého dílu i během vlastního boje s rakovinou a přál si, aby Marvel Studios nadále pokračovalo s vývojem této franšízy.

Letitia Wright v traileru pro Black Panther: Wakanda Forever

Herečka se dále v rozhovoru pro podcast The Playlist svěřila, jak překonávala smrt blízkého přítele, jehož dokonce vnímala jako bratra, a jak se celý štáb dostal do bodu, kdy byli schopni opět pracovat na filmovém pokračování příběhu Black Panthera:

„Vždycky jsem si byla jistá, že každý ví, co dělá. Chápete, cítila jsem… Bylo pro mě těžké si představit, že budu natáčet bez svého bratra. Bylo to něco, s čím jsem se potýkala měsíce. A důvěra, kterou Ryan pocítil poté, co ho Chadwick popostrčil k pokračování, a způsob, jakým Ryan vyjádřil, že je to větší než my všichni dohromady a že by Chad chtěl, abychom pokračovali, mi doopravdy dodaly podporu. Miluji Ryana, je velkým zastáncem mých snů, mých cílů a mého talentu. Velmi mi důvěřuje a mít po boku někoho takového pro mě hodně znamená. Nemůžu se dočkat, až uvidíte ten film a nádherný způsob, jakým jsme Chada poctili.“

Také v rozhovoru zodpověděla otázku, jakými (dvěma až třemi) slovy by popsala očekávaný film:

„Rozhodně nejde jen o dobrodružství, ale je to i srdečný film. Srdečný, dobrodružný film. To je vše, co ze mě dneska dostanete.“

Možnost přeobsazení

Snímek Black Panther 2 se nachází v téměř bezprecedentní situaci, kdy příběh titulárního hrdiny pokračuje bez něj, tedy bez přeobsazení centrální role po předčasném úmrtí ústředního herce. Chadwick Boseman bojoval s rakovinou po celou dobu jeho účinkování v MCU, jež začalo před více jak sedmi lety ve filmu Captain America: Civil War (Občanská válka). Před veřejností svůj boj však tajil.

Na konci loňského roku Bosemanův bratr Derrick veřejně promluvil o Chadwickově přání, aby franšíza Black Panthera pokračovala i po jeho smrti, a to i ve spojitosti s možným přeobsazením role T’Chally. Údajně věřil, že přeobsazení je lepší osud, než aby byla role v MCU opuštěna, jelikož je dle něj T’Challa důležitější než on sám a má také obrovský vliv na mladé i starší fanoušky.

Přestože Boseman s Ryanem Cooglerem věřili, že role Black Panthera je větší než oba dohromady a obě strany diskuze o přeobsazení měly k dispozici silné argumenty, Coogler při finálním rozhodování stál pevně za tím, aby Boseman zůstal klíčovou součástí Black Pantherova odkazu. Budeme tak údajně schopni silně pocítit Bosemanovu přítomnost po celou dobu filmového pokračování, jelikož postavy i samotní herci dělali vše pro to, aby byl Wakandský král neustále v popředí událostí. Jak konkrétně se bude příběh okolo smrti T’Chally odvíjet, zůstává záhadou, zejména v souvislosti s otázkou, kdo se zhostí kostýmu Black Panthera, avšak Bosemanovo schválení by mělo ulevit těm fanouškům, ve kterých snímek budí nervozitu.

Black Panther: Wakanda nechť žije má v Česku premiéru 10. listopadu 2022.

Zdroj: https://thedirect.com/…eman-without


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama
ComicShop.cz