Captain Marvel podle prvních recenzí opravdu stojí za to

Captain Marvel podle prvních recenzí opravdu stojí za to

Captain Marvel podle prvních recenzí opravdu stojí za to

20. únor 2019 Nevka Filmy 0 414

Ve stínu hvězdných Avengers: Endgame, kteří dorazí do našich kin na konci dubna, se chystá na svůj debut v rámci MCU první ženská sólovka. A jak to s její kvalitou dle dosavadních reakcí vypadá? Zjistíte v článku…

Captain Marvel podle prvních recenzí opravdu stojí za to

Jako obvykle se úvodní ohlasy na internetu objevují ve formě tweetů. Velmi zásadní informací je to, že prakticky všechny jsou veskrze pozitivní a shodují se, že snímek ve finále funguje mnohem lépe, než se mohlo zdát z trailerů.

Na těch byl kritizován hlavně kamenný výraz Brie Larson, jejíž superhrdinku jsme dočasně v rámci redakce přejmenovali na Captain Stone-Face. O to více nás těší, že samotná herečka je z úst kritiků chválena, přičemž její charakter přináší do universa zase trochu jiný aspekt hrdiny/hrdinky, než na jaký jsme byli do této doby zvyklí.

Herecké obsazení je ostatně chváleno napříč celým filmem. Jmenovitě nikoho určitě nepřekvapí vyzdvihnutí Sama L. Jacksona, který je jako Nick Fury opět povedený. Oproti tomu o postavě, kterou ztvární Jude Law (zřejmě Mar-Vell, nebo Yon-Rogg), nebo o samotném představiteli této role nepadla žádná významnější zmínka – nebo jsem ji aspoň nepostřehl.

Třešničkou na dortu je však naprosto neočekávaně Ben Mendelsohn, který si ve filmu střihne roli Talose. Jeho záporák je podle všeho komplexní, a každý okamžik, který je mu poskytnut, využije v nejlepší možné míře. Reakce diváků ohledně Skrullů jsou krátké a obecné, a proto o jejich reálné kvalitě informace nemáme.

Na druhou stranu můžeme narazit na několik zmínek o tom, že CGI (vizuální efekty) vypadají a fungují mnohem atraktivněji. Doufejme tedy, že se nebude opakovat krize z Black Panthera, který naprosto proti všem předpokladům (a zdravému rozumu) získal cenu BAFTA za speciální efekty. V globále tak můžeme říct, že se máme na co těšit. První polovina filmu má zřejmě pomalejší tempo, ale druhá část to bohatě vynahrazuje. Berme tyto reakce s mírnou rezervou, protože se můžou trochu lišit od vašeho osobního pocitu.

Ale i tak… Nejste nyní alespoň o trochu klidnější?

Níže jsem přiložil ještě přehled základních tweetů, který může posloužit jako nástroj, pro vaše bližší zkoumání.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.