Brie Larson: Roli Captain Marvel jsem několikrát odmítla

Brie Larson: Roli Captain Marvel jsem několikrát odmítla

Filmy
4.5 / 5 316 0
7. září 2020, napsal Daniel Sláma

Její role v MCU je většinou haněná, najdou se však i její milovníci. Brie Larson se ve videu na svém nově založeném YouTube kanálu rozpovídala o tom, jak několikrát roli Carol Danvers aka Captain Marvel odmítla, a proč ji nakonec přijala.

Brie Larson: Roli Captain Marvel jsem několikrát odmítla

„Pamatuji si, když mi tehdy (během natáčení Kong: Skull Island, pozn. red.) zazvonil telefon a dotyčný povídá, že o mě má Marvel zájem a chtějí mě do role Captain Marvel. A já jen…To nemůžu. S mými úzkostmi to nepůjde. To je prostě moc. Nemyslím si, že to zvládnu.“

Svým zástupcům tedy řekla, aby roli odmítli. Jenže Marvel za pár měsíců zaklepal na dveře znovu, zda si je jistá svojí volbou. A ona znovu odmítla.

Do třetice všeho dobrého, Marvel se znovu ozval a jak se ukázalo, zástupci Brie Marvel až tak úplně neodmítali.

„Pokaždé, když jsem řekla ne, myslela jsem, že jim můj tým také říká ne, ale to se nestalo. Spíš si myslím, že jim říkali něco ve stylu – Byla by v té roli skvělá.“

Herečka dále řekla, že jedním z důvodů její prvotní váhavosti je neschopnost dělat víc věcí naráz.

„Pokud pracuji a hraju jednu konkrétní roli, nemůžu zaměřovat pozornost na jinou. Mohu dělat jen jednu věc naráz. Když ztělesňuji jeden charakter, nemůžu k tomu myslet na nic dalšího.“

Když skončilo natáčení Konga, Brie se nakonec se zástupci Marvelu sešla. První schůzka prý dokonce zahrnovala kostýmní zkoušku.

„To, čeho se snažili dosáhnout a o čem jsme mluvili, mě velmi dojalo. Měla jsem z toho velmi progresivní pocit. Zaujala mě způsob, jakým mluvili o feminismu a jak k němu přistupovali. Všechny ty ženské režisérky a scénáristky…tolik ženských hlasů, kolik je možné a já jenom…Cože?!"

Řekla herečka, když zavzpomínala na počátky spolupráce s Marvel Studios a úskalích související s převzetím takové role.

„Byla na tom jedna úžasná a zároveň děsivá věc. Nesměla jsem nikomu nic říct. Nemyslím si, že by ke mně přišla Marvel policie, kdybych to řekla mámě, ale byla jsem ta hodná, nikomu jsem to neřekla a hodně jsem o tom přemýšlela. Další krok byl takový, že jsem se chtěla sejít se scénáristy, popovídat si o tom a zjistit, jestli ten příběh dává smysl. Šlo o úplně jiný level slávy, o kterém jsem si nikdy nemyslela, že bych ho mohla dosáhnou, takže mi záleželo na tom, aby příběh a jeho poselství mělo nějaký smysl. Jinak by to nefungovalo."

„Takže, došlo na schůzku a bylo to úžasné. Milovala jsem všechno, co řekli. Pamatuju si, jak jsem šla domů a říkala si – Pane Bože, já to udělám. Pamatuju si, jak jsem doma zírala na svoji mizernou skříň, kterou jsem získala z armády spásy (směje se) a opakovala si – Bože, já to udělám. A pak jsem to přijala a rozesmála se. Můj tým na mě byl opravdu hrdý, protože to byl i pro mě veliký krok. Uvěřila jsem, že můžu udělat něco tak velikého, s důvěrou, že můžu být leader. A uvěřila jsem v tohle vyprávění. A ani po tomhle všem jsem to nikomu neřekla."

„Pak mi kamarádka napsala – Ty budeš Captain Marvel, to je úžasný! A já jí odepsala, že nevím, o čem to mluví. Byla jsem vystrašená. Ale když jsem stála na pódiu na Comic Conu, cítila jsem se skvěle. Už jsem nemusela nic tajit, všechno bylo venku a všechna tajemství ohledně filmu byla odhalena a já byla představena jako Captain Marvel. A to je všechno. Nikdy jsem předtím podobný proces nezažila."

Díky tomu, že si Brie Larson s Marvel Studios plácla, mohla tak vzniknout první MCU sólovka s ženskou hlavní hrdinkou. Mimo to se herečka dokonce v minulosti ucházela o vedlejší role ve druhém Iron Manovi a prvním Thorovi.

Jak jste si vy oblíbili Captain Marvel? Dejte nám vědět do komentářů.

Celé video v angličtině si můžete pustit na YouTube zde:

(Zdroje obrázků – marvel.com, latimes.com, abcnews.com.)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.


PILSCO