Captain Marvel 2 – Základ pro nové Avengers a hledání režisérky

Captain Marvel 2 – Základ pro nové Avengers a hledání režisérky

Filmy
3 / 5 363 2
12. květen 2020, napsal Michal Černý

Studio aktuálně hledá ženskou ruku pro druhou sólovku této supermocné hrdinky a zdá se, že spolu s tím chystá i podklad pro novou týmovku.

Captain Marvel 2 – Základ pro nové Avengers a hledání režisérky

Mnohým se to možná nelíbí, ale ano, s Captain Marvel se v MCU i nadále počítá a její role nebude zrovna malá. Není se ale ani čemu divit. První film vydělal přes miliardu a nutno uznat, že nejhorší komiksárna to taky nebyla. Dlouho se nevědělo, kdy se Carol vrátí na plátna kin, ale pokud se nic nezmění, zůstane ohlášené datum 8. července 2022. Jestli to bude konec 4. fáze anebo začátek 5. není důležité. Podstatné je to, jaká informace se momentálně s tímto filmem pojí. Informátor Daniel Ritchman poskytl serveru thedirect.com následující a velmi zajímavou zprávu:

„Marvel aktuálně hledá režisérku pro CM2. Slyšel jsem jméno Michelle MacLaren, ale to je jen jedno z mnoha. Režisérka by také měla mít na starost nové Avengers.“

Kdo je Michelle MacLaren? Kanadská režisérka, která pracovala na seriálech Akta X, Breaking Bad, Westworld a Game of Thrones. V roce 2014 byla také potvrzena jako režisérka chystané Wonder Woman, ale o necelých půl roku později kvůli tvůrčím neshodám odešla. Byla i v okruhu lidí, kteří se měli po odchodu Jamese Gunna postarat o třetí Strážce Galaxie. Můžeme si tedy říct, že Michelle je určitě kvalitní a pravděpodobnou kandidátkou, ale těch jmen určitě koluje Feigemu v hlavě víc, takže se může objevit někdo mnohem přívětivější vyššímu plánu MCU.

Nás by ovšem měla momentálně více zajímat druhá část sdělení. Existuje totiž početná skupina lidí, která zrovna moc nefandí ,,feminizaci“ filmového průmyslu a vznik nových seriálů s ženskou hrdinkou (Ms. Marvel, She-Hulk) a předání mužského vůdcovského žezla (Jane Foster jako Thor) berou jako násilný zásah do přirozeného řádu věcí. Ale o tom polemizovat nechci. Zkrátka, pokud se tato informace potvrdí, znamená to, že novou týmovku bude režírovat žena, což by určitě vyvolalo obří diskuze. A mnohdy úplně o ničem.

Když už jsem u toho. Angličtina je v tomto směru záludná a lze tak vyspekulovat další záludnost. Zdroj totiž hovoří o new Avengers, což může být jen obecné označení, ale také skutečně název nového týmu – The New Avengers. Ten se v komiksech objevil poprvé v r. 2005 a na starosti ho měl Brian Michael Bendis, poté jej převzal Jonathan Hickman. Jeho členy byli postupně kupř. Captain Marvel, Hawkeye/Ronin, Doctor Strange, Wolverine, Spider-Man, Namor, Spider-Woman, Ms. Marvel, Bucky Burnes, Daredevil a Shang-Chi. Tedy charaktery, které už v MCU jsou, anebo se do něj chystají. Zkrátka, je to jedna z možných variant.

Osobně dávám přednost názvu Young Avengers, a to nejen z toho důvodu, že se tak trochu v MCU formuje, ale hlavně mi pojmenování New Avengers přijde hodně lakonické a bez chuti, což se týká jak filmu, tak i komiksu. Ale na tom vlastně ani tolik nesejde. Důležité je, že se bez pochyby připravuje a víc mne zajímá spíše obsah.

No a nakonec, co vlastně o CM2 vlastně víme?

Děj se má odehrávat v současnosti MCU, to znamená 2023 a dál. Prozatím nikdo nemá přesnější informace, můžeme ale předpokládat, že vzhledem k tomu, že film bude stát na rozhraní 4 a 5 fáze (pokud takto budou nadále označovány), mohli bychom se minimálně dočkat představení nějaké větší záporné postavy. A vzhledem k tomu, že se Carol pohybovala v době po Snapu na mnoha světech, může dojít i na nějakého nového vesmírného parťáka. Bohužel, moc indicií nám o hrdince tvůrci nenechali. Akorát po internetu koluje spekulace (spíše přání), že bychom se mohli dočkat Cpt. Marvel jako záporáka. Aspoň dočasně.

Co se týká dalších postav, pak je logická účast Ms. Marvel, jejíž seriál uvidíme nejspíše v příštím roce, určitě se znovu setkáme s Teyonah Parris (poprvé to bude v seriálu WandaVision), která ztvární Monicu Rambeau a všichni pevně věří i v návrat Nicka Furyho (Samuel L. Jackson), který může být prakticky kdekoliv. O všech ostatních můžeme přemýšlet, až uvidíme jejich příběhy.

Na scénáři bude pracovat Megan McDonnel, která pracuje i na WandaVision.

Koho vy si představujete jako režiséra pro další Avengers? Jste pro, aby byla Carol Danvers novým vůdcem celé skupiny? Dejte nám vědět do komentářů a nezapomeňte juknout i na naše sociální sítě.

Taky určitě zavítejte na náši novou FB stránku, která se věnuje čistě DC – Svět DC.

(Zdroj informací – thedirect.com; Zdroj obrázků – newsdio.com, previewsworld.com, wegotthiscove­red.com)


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Rozhodně bych nechtěl aby byla captain Marvel vůdkyní nových avengers

Je to momentálně více než pravděpodobné. Studio s ní do této role počítá už docela dlouho. Změnit se ale může samozřejmě spousta věcí.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!