Captain America počtvrté. Na co se těšit v novém pokračování?

Captain America počtvrté. Na co se těšit v novém pokračování?

Filmy
Captain America počtvrté. Na co se těšit v novém pokračování?

Nejnovější Captain America s podtitulem New World Order (Nový světový řád) se nezadržitelně blíží. Pojďme se společně podívat, co můžeme od tohoto pokračování očekávat.

295 0
15. září 2022, napsal Homer91

Jak všichni víme, Steve Rogers ve filmu Avengers: Endgame pověsil definitivně svůj superhrdinský kostým na hřebík a zároveň předal štít novému nástupci. Ačkoliv mohl někdo tento počin zpochybňovat, Sam Wilson (jehož postavu ztvárnil v MCU americký herec Anthony Mackie) si svůj nově nabytý titul Captaina Americy důstojně obhájil v seriálu Falcon a Winter Soldier. Šestidílné akční drama bylo diváky a kritiky překvapivě dobře přijato, a krátce po odvysílání seriálu došlo k oznámení čtvrtého pokračování Captaina Americy: New World Order.

Oficiálně má film naplánovanou premiéru na 3. 5. 2024 a jde o předposlední film 5. fáze MCU. I přes relativně dlouhou dobu do premiéry nám Disney na víkendové akci D23 Expo sdělil několik zásadních novinek. Tou naprosto nejzásadnější je oznámení návratu Leadera do role hlavního záporáka. Pokud lovíte v paměti, kde se tato postava v MCU objevila naposledy, pak musíte hluboko do filmové minulosti. Konkrétně do snímku Neuvěřitelný Hulk z roku 2008. Leader, s tváří Tima Blakea, se tak po boku Abominationa (který se momentálně mihl v seriálu She-Hulk a kterého ztvárnil Tim Roth) vrací po více jak 15 letech na filmová plátna. Výběr tohoto padoucha je vskutku zajímavou volbou a mohl by nám přinést poutavé souboje a zvraty. Leader je totiž vysoce inteligentní postava a skvělý stratég, díky čemuž je vždy několik kroků před svým soupeřem.

Tim Blake jako Leader ve filmu Neuvěřitelný Hulk z roku 2008.

Do čtvrtého pokračování jsou potvrzeni také další postavy ze seriálu Falcon a Winter Soldier. Konkrétně se vrací Danny Ramirez, který by se měl zhostit role nového Falcona, a Carl Lumbly, který se vrací jako Isaiah Bradley

Sebastian Stan v roli Buckyho Barnese/Winter Soldiera si mezitím odskočí do týmu Thunderbolts (o tomto seskupení antihrdinů se můžete dočíst zde).

Snímek bude režírovat Julius Onah (The Girl Is in Trouble, The Cloverfield Paradox). Samotný režisér popsal svůj film jako „paranoidní thriller“ a podotkl, že to bude „neskutečná jízda“. Nutno zmínit, že Onah nemá zatím na svém režijním kontě žádné kvalitnější snímky. Doufejme tedy, že nejde pouze o PR řeči a film bude opravdu „neskutečnou jízdou“.

„Jde o paranoidní thriller se Samem Wilsonem v hlavní roli, v němž musí čelit novým výzvám. Sam se ocitá ve vůdčí pozici a je nucen vést skupinu lidí, na kterých mu záleží. Doposud byl pouhým členem týmu, ale nyní stojí v jeho čele.“

Onah dále v rozhovoru pro Comicbook.com uvedl, že upřednostňuje uzemněnou a hmatatelnou akci. Zároveň chce do filmu vnést něco nového a doposud neviděného. Pokud by se jeho myšlenka s paranoidním thrillerem vydařila, tak máme skutečně zaděláno na kvalitní snímek. Naposledy byl tento žánr v MCU spojován s filmem Captain America: Návrat prvního Avengera (Captain America: Winter Soldier) z roku 2014, který je dodnes mnohými fanoušky považován za jeden z nejlepších sólo filmů.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama