Budoucnost Skrullů v MCU

Budoucnost Skrullů v MCU

Seriály
270 0
13. květen 2020, napsal Michal Černý

Jsou Skrullové opravdu takoví spojenci, za jaké se momentálně vydávají?

Budoucnost Skrullů v MCU

Dříve než se podíváme na jednu možnost, která se zdá být pro budoucí děj MCU reálná, vraťme se do minulosti a připomeňme si stručně, kdo to ti Skrullové vlastně jsou.

Poprvé se objevili v sešitu Fantastic Four #2 (1962) a jejich tvůrci nebyli nikdo jiní než Stan Lee a Jack Kirby. Tato mimozemská rasa, jejichž hlavní schopností je umění napodobit jakéhokoliv člověka (případně jeho schopnosti) či věc, se od té chvíle napevno usadila v MU. Skrullové se za ta desetiletí objevili v mnoha bitvách a interakcích s hrdiny, nicméně existují dvě události, na které nyní zaměříme svoji pozornost.

Kree-Skrull War

Tato příběhová archa je nejen zásadní počin v historii Skrullů, ale také celého Marvelu. Příběh je součástí série Avengers, konkrétně čísel #89 – 97 z let 1971 – 1972. Jde o vyvrcholení několik tisíc let dlouhé bitvy mezi nimi a rasou Kree, odehrávající se na Zemi. Scénáristou je Roy Thomas, kreslíři pak Neal Adams, Sal a John Buscema.

K-S válka má dost rozporuplných recenzí a nejspíše nepatří k tomu nejlepšímu, ovšem tenkrát šlo v rámci MU o první takto rozsáhlou událost a mnohými je pak tato část historie považována za důležitý milník komiksové historie. Možná s tím i souvisí fakt, že zde bylo poprvé vytvořeno milostné pouto mezi Wandou a Visionem. I samotnému Marvelu se zdá být příběh natolik důležitý, až se dostal i do eventu Empyre (o němž jsme psali ZDE), který začal tento rok, a v jeho rámci se objevil sešit Road to Empyre: The Kree/Skrull War #1, který se vrací k počátkům celého konfliktu.

Součástí příběhu je taktéž je i Captain Marvel (tenkrát ještě jako muž), čímž se dostáváme ke stejnojmennému filmu. V něm jsme prakticky viděli představení a vyústění konfliktu, zasazeného do reálií MCU. Nicméně mnohem více šlo o to dostat do hry Skrully jako takové a naplno je zasadit do vyššího plánu studia. Poslední hřebíček pak zarazil snímek Far From Home, o tom ale až později.

Secret Invasion

Tento crossoverový event je jedním z nejznámějších vůbec. Vznikl v letech 2008 – 2009 z pera Briana Michaela Bendise. Pro ty, kteří by náhodou nevěděli, je myšlenka příběhu jednoduchá.

Na začátku se setkáváme s uskupením Illuminati, jehož členy jsou Iron Man, Mister Fantastic, Namor, Black Bolt, Charles Xavier a Doctor Strange. Ti se vypraví navštívit Skrully do jejich Impéria s tím, že jakékoliv další zásahy na Zemi nebudou tolerovat. Skrullové je však zajmou a hrdiny intenzivně studují. Předtím, než se jim podaří uprchnou, nashromáždí Skrullové dostatek užitečných informací. Poté, co je jejich domovina zničena Galactusem, vydávají se Skrullové na Zemi, kde se po několik let vydávají za různé superhrdiny s cílem ovládnout celou planetu. Celou dobu tak vlastně nevíme, kdy a komu věřit, což je i základní premisa celého eventu.

Skrullové a MCU

Věděli jste, že jsme je mohli vidět už v r. 2012 v týmovce Avengers? Nebo, hodně lidí v to aspoň věřilo. Vše ale vyvrátil režisér Joss Whedon, který jen poznamenal, že už má Lokiho a ten má zase magii. Více netřeba. Dokonce i Jamess Gunn uvažoval, že se objeví ve Strážcích Galaxie, ale z toho sešlo. Nicméně poznali jsem rasu Kree, jejich odvěké nepřátele, v podobě Ronana.

Teď už ale k tomu, proč se bavíme o jejich historii a proč je Secret Invasion právě ta možnost, ke které vše směřuje.

SI se skloňuje ve všech pádech už od chvíle, kdy se ukázali v Captain Marvel, ale až po filmu Spider-Man: Far From Home, kdy jsme zjistili, jak moc jednoduché je pro Scrully nebýt poznán, se tahle komiksová událost blíží naplnění. Navzdory tomu, jak moc přátelsky nyní vypadají. Nezapomeňme totiž na slova samotného Kevina Feigeho:

„Stejně jako ne všichni lidé jsou zlí a ne všichni jsou dobří, myslím, že i Skrullové jsou velmi morálně odlišní.“

Popravdě toho o nich moc informací nemáme. Jen to, že v současnosti MCU (2023 a dál) spolu s Furym zabezpečují obranu Země s pomocí projektu S.W.O.R.D., o kterém víme, že je součástí MCU a poprvé se s ním zřejmě setkáme v seriálu WandaVision. Jelikož se stali pevnou součástí děje, můžeme je očekávat vlastně úplně kdekoliv a stejně jako v komiksové předloze, příštích pár let se nám budou zdát jako spojenci a přátelé. Spekuluje se, že jejich příběhová linka by mohla mít vyústění ve snímku Captain Marvel 2. Tady se nejspíše počítá s tím, že když je to ona, která je na Zem přivedl, bude to taky ona, kdo se s nimi vypořádá.

Jenomže k tomuto by bylo potřeba více prostoru na vystavění příběhu? Chystá se snad něco takového? Možná ano. Existuje totiž nepotvrzená informace, že se na Disney+ chystá live-action série Secret Invasion, která by do chvíle, než se začne CP2 natáčet, mohla pokrýt velikou část pozadí celé invaze. Nicméně k tomu by stejně ještě bylo potřeba Skrully zapojit i do hlavní filmové produkce. Osobně si myslím, že SI zpracované nějakou formou bude, ostatně se to i samo nabízí, ale pokud mám za sebe hádat, tak to bude jedna ze základních premis další fáze.

Budoucnost Skrullů je tedy prozatím stejně tak záhadná, jako dosud. I když proběhne invaze v následujících dvou letech, nikdo neříká, že to postihne úplně všechny a Skrullové poté mohou v menším počtu pokračovat dál. Záleží ovšem na tom, jestli je jejich přátelské spojení se Zemí skutečné, anebo součást většího ďábelského plánu, který vždy skončí velkou a epickou bitvou. Náznaky určitě dostaneme i v jiných projektech MCU, než které jsem zde zmínil.

A pro připomenutí, sledujte nás rozhodně i na sociálních sítích a nezapomeňte podpořit i naši nově vzniklou facebookovou stránku – Svět DC.

(Zdroj obrázků – mcucosmic.com, cinemablend.com, marvel/disney.com)


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!