Budou ve dvojce Eternals Galactus s Thanosem?

Budou ve dvojce Eternals Galactus s Thanosem?

Filmy
Budou ve dvojce Eternals Galactus s Thanosem?

Sotva první film Eternals vstoupil do kin, už se začalo spekulovat, kdo by mohl být hlavním záporákem druhého dílu. Horkými favority jsou Galactus nebo starý známý Thanos.

POZOR! Článek obsahuje spoilery k filmu Eternals

144 0
22. listopad 2021, napsal IvanaT

Nejnovější filmový počin Marvelu, Eternals, nenechal diváky spát. Ti se již nyní dohadují, koho by mohli tvůrci představit v sequelu jako záporáka, neboť se nabízejí hned dva kandidáti.

Tím prvním je Galactus, postava, která se nám na plátně představila ve druhém díle původní Fantastické čtyřky. V MCU zatím neměl šanci se objevit, jelikož Disney nesmělo ve svých filmech tuto postavu použít. To se změnilo v roce 2019, kdy studio získalo práva od 20th Century Fox, které jim umožňuje využít nejen postavy z Fantastické čtyřky, ale například i z X-Menů.

Přítomnost Požírače světů by ve filmu jistě dávala smysl, Eternals jakožto tisícileté bytosti fungují na vesmírné bázi. Je zde několik způsobů, jak fialového zlouna do příběhu zapojit. Mohl by se vydat soudit Zemi na rozkaz Arishema, soudce všech Celestiálů, aby ji případně ztrestal tím, že ji pozře. Také by mohl jednat na vlastní pěst a zaútočit za Zemi jakožto přírodní síla, která působí proti Celestiálům.

alt

Bratranci Firpové, Ryan a Kaz, scénáristé Eternals, pro The Direct tuto teorii komentovali:

„Galactus je skvělá, skvělá postava a padouch. Víte, připravujeme půdu pro mezigalaktické, kosmické, megalitické konflikty, zejména když zabijete vesmírného boha – tento vesmírný bůh pak přijde, unese vás a plánuje soudit Zemi – myslím, že dveře jsou rozhodně otevřené padouchům, co požírají světy…“

Kaz též dodal, že „Galactus je jedna z těch ikonických postav, na kterou se v MCU těší, až ji uvidí“. Přiznal, že jsou nakloněni diváckému přání a jestli Požírač nabyde na popularitě, nějak ho do filmu zařadí.

„Víte, my ještě nevíme, kam ve dvojce zajdeme, ale pokud ho budou chtít diváci vidět, nadšeně tuto možnost prozkoumat.“

Je tu však další záporák, který připadá v úvahu. Thanose netřeba dlouho představovat, dal zabrat Avengers během Infinity ságy. V Endgame ho však osud dohnal a (dvakrát) zemřel.

Jeho jméno přichází na přetřes, jelikož potitulková scéna Eternals představila Harryho Stylese jako Erose – nikoho jiného než bratra Šíleného Titána. Tím se nám otevírá mnoho možností, jak oblíbeného modrého obra oživit.

Bratranci Firpové v témže rozhovoru, který zmiňujeme výše, přiznali, že dle nich není možné vyprávět příběh Erose bez Thanose.

„Věřím, že není jediný způsob, jak by se dali natočit Eternals 2 nebo 3, aniž by se to nedotklo pana Brolina.“

Josh Brolin, jenž Thanose v MCU hrál, by se tak mohl vrátit ve formě flashbacků, prostřednictvím kterých bychom mohli zjistit, jak přišel k moci, jaký měl vztah s bratrem nebo jak došlo ke zkáze jejich planety Titan. O ní už jsme slyšeli v Infinity War. Pokud by sequel udělal z Thanose Eternala, mohli by jej dokonce vrátit k životu. Mnohým fanouškům, kteří si Brolinova antihrdinu oblíbili, by se tak určitě vykouzlil úsměv na rtech.

alt

To vše je zatím pouze v rovině spekulací, návrhů a teorií. Marvel nám může představit kohokoli. Je ale jasné, že o Galactuse i Thanose by měli scénáristé příběhu o Celestiálech zájem, a tak je nemusíme hned odepisovat. Viděli byste rádi tyto populární postavy ve dvojce Eternals?

Zdroje: Newsweek, Thedirect


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama