Bratři Russo: Chceme natočit Secret Wars

Bratři Russo: Chceme natočit Secret Wars

Filmy
5 / 5 448 0
21. červenec 2020, napsal Johnny

Vyvrcholení třetí fáze Marvel Cinematic Universe (MCU) a zároveň celé Infinity ságy zaselo do hloubi duší početné stáje fanoušků jednu zásadní otázku. Co bude dál?

Bratři Russo: Chceme natočit Secret Wars

Za bezmála 12 let své existence nám MCU představilo jedny z největších Hollywoodských hvězd, ať už před kamerou, nebo za ní. Kdo se ještě před účinkováním v projektu nazývat se hvězdou zdráhal, může se tak po něm již hrdě označovat.

Co v roce 2008 nastartoval Jon Favreau svým snímkem Iron Man, v tom mohli v dalších letech pokračovat režiséři jako Taika Waititi (Thor: Ragnarok), James Gunn (Strážci Galaxie, Strážci Galaxie Vol. 2), Peyton Reed (Ant-Man, Ant-Man a Wasp) a další.

Čtvrtá fáze má na scénu přivést další velká jména, v tuto chvíli již nedočkavě vyhlížíme snímek Black Widow v podání Cate Shortland, nebo velkolepý film The Eternals, na jehož natáčení dohlíží Chloé Zhao.

Existují však i tací, pro něž tato fáze znamená v rámci MCU konec. Ne snad z důvodu dosavadního neúspěchu; řeč je o Joeovi a Anthonym Russoových, režisérském týmu dvou bratrů, pod jejichž taktovkou vznikly nejvýdělečnější filmy nejen co se světa komiksu týče (Captain America: Návrat prvního Avengera, Captain America: Občanská válka, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame).

V nedávném rozhovoru pro server Bro Bible se bratři Russoové rozpovídali o své cestě napříč MCU. Řeč pochopitelně přišla i na to, co by je mohlo přimět se k projektu vrátit.

Eric Italiano jim během interview položil jasnou otázku:

„Nechci vás úplně vyslýchat dotazy ohledně návratu do MCU, protože vím, že takových dostáváte spousty, ale jednou jste sami uvedli, že pokud existuje nějaký příběh, který by vás mohl přivést zpět, pak je to Secret Wars. Vlastně jsem to akorát minulý měsíc začal číst. Mimo tu samotnou práci, co je na tomto příběhu to, co vás tak oslovuje?“

Joe odpověděl následovně:

„Víte, četl jsem to, když mi bylo asi 10, nebo 11. Byl to příběh, který dokázal spojit všechny hrdiny dohromady. Byla to jedna z těch prvních velkých knih, která tohle udělala – pro mě to byl nejlepší možný způsob vyprávění. Co se stane, když dáte dokupy všechny ty osobnosti. Navíc se mi líbila idea toho, že se s hrdiny musí spojit i padouši. Anthony a já máme rádi komplikované vztahy mezi hrdiny a padouchy, máme rádi padouchy, jenž se sami vlastně považují za hrdiny, a tohle všechno je součástí Secret Wars. Představa vytvoření něčeho, co by se ve svém měřítku mohlo rovnat Infinity War tak byla hned jasně spjata s tím snem o Secret Wars, který je v tom měřítku vlastně ještě větší.“

Anthony byl ve své odpovědi poněkud stručnější:

„Jednalo by se o největší film, který si zřejmě dovedete vůbec představit, a to je přesně to, co nás na tom příběhu vzrušuje – ambice toho příběhu sahá ještě dále, než kam sahá ambice celé Infinity ságy.“

Pokud byste nevěděli, o čem jsem řeč, pak Secret Wars je dvanáctidílná crossoverová série, která vycházela mezi lety 1984 a 1985. Napsal ji Jim Shooter, autory kresby jsou Mike Zeck a Bob Layton.

Příběh začíná v okamžiku, kdy kosmická entita jménem Beyonder pozoruje, co se děje v Univerzu a je fascinována výskytem superhrdinů na Zemi. Vybírá si tak skupinu superhrdinů, ale i padouchů, které následně proti jejich vůli teleportuje na Battleworld – planetu, kterou sám Beyonder vytvořil kdesi v daleké galaxii.

Poté Beyonder vyhlásí válku mezi oběma tábory, přičemž vítěznému týmu slíbí vše, po čem touží. Neboť pro něj je prý snadné dosáhnout čehokoliv.

Postavy, které v příběhu figurují, pochází například z řad Avengerů, X-Menů, nebo Fantastické Čtyřky, dále jsou k vidění i hrdinové pracující obvykle v osamocení, stejně tak se zde setkáme s celým zástupem padouchů, mezi nimiž vyčnívají jména jako Doctor Doom anebo Doctor Octopus. Příležitostně i Galactus.

Potenciál onoho uzavírání spojenectví mezi hrdiny a jejich protějšky je koneckonců celkem zřejmý. Ne nadarmo je například Loki jednou z nejoblíbenějších postav celého MCU a srdce nejednoho fanouška plesalo, když ve třetím Thorovi stanul po boku svého bratra a takřka po celý film jsme mohli sledovat jejich vzájemné interakce.

Osobně za nejlepší film MCU považuji nikoliv některý z dílů Avengerů, ale Captain America: Občanská válka. Film, během něhož došlo ke stírání hranic dobra a zla a rozdělení do dvou frakcí, z nichž však žádná nebyla absolutně v právu, či mimo něj.

Takový materiál je zkrátka velmi atraktivní a jeho kouzlo tkví mimo jiné i v tom, že si v něm každý může najít to svoje.

Secret Wars se mimo jiné dočkaly i pokračování a v roce 2015 i nového zpracování, ze kterého by se případně dalo také vycházet.

(Zdroje obrázků –themotherofallner­ds.com, brobible.com, comicbook.com, factschronicle.com, marvel.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Johnny
Redaktor

Kde nás najdeš