Black Panther 2 – Jak to vypadá s druhou sólovkou?

Black Panther 2 – Jak to vypadá s druhou sólovkou?

Filmy
2600 0
12. září 2020, napsal Johnny

Poté, co svět obletěla zpráva o úmrtí Chadwicka Bosemana, představitele Black Panthera, začali si fanoušci klást jednu zásadní otázku. Co bude s plánovaným druhým filmem tohoto superhrdiny?

Black Panther 2 – Jak to vypadá s druhou sólovkou?

Celkem pochopitelně se nyní proslýchá, že u Disneyho v současnosti veškeré své plány související s Black Pantherem přehodnocují. Bosemanův tajný boj s rakovinou a jeho tragický výsledek šokoval nejen širou veřejnost, ale i studio samotné.

Sám Kevin Feige, prezident Marvel Studios, se o Bosemanových zdravotních problémech dozvěděl pouhých několik hodin před hercovou smrtí. Boseman se zjevně až do úplného konce odmítal vzdát víry ve vítězství nad rakovinou a s natáčením nadále počítal. Na návrat do své role se údajně měl začít připravovat již během září.

Ačkoliv je ztráta této herecké hvězdy stále ještě poměrně čerstvou záležitostí, není se, se zřetelem k tomu, že produkce druhého Black Panthera měla začít ihned zkraje příštího roku, čemu divit, že studio momentálně rozmýšlí, co se bude dít dále.

Objevují se navíc i náznaky toho, že měl T’Challa (Black Panther) sehrát nějakou roli i v dalších filmech MCU (Marvel Cinematic Universe). To by znamenalo nutnou úpravu scénářů všech dotčených dějových linek – a můžeme pouze spekulovat, o jak velké zásahy do příběhů se jedná. Určitě ale můžeme připomenout projekt Illuminati, ve kterém by se bezpochyby našlo horké místo i pro něj a o kterém se v poslední době velmi hovořilo.

V zásadě se naskýtají tři cesty, mezi kterými se studio může rozhodnout, pomineme-li absolutní potlačení existence této postavy a odstoupení od jakýchkoliv projektů s ní, což se, vzhledem k provázanosti celého filmového vesmíru, jeví jako nesmysl.

Tou první je přeobsazení. Jedná se o dost troufalou variantu, jednak kvůli okolnostem Bosemanova odchodu, navíc pak kvůli T‘Challově úloze, kterou rozhodně nelze považovat za vedlejší. U takto výrazné postavy si divák nahrazení jiným hercem prostě povšimne. Na druhou stranu by to nebylo poprvé, co v MCU k něčemu takovému došlo (Hulk, War Machine). Nicméně tahle varianta není moc pravděpodobná i pokud přihlédneme k těmto jménům. V té době totiž nebylo MCU ještě tak masová záležitost a herci nebyli se svými rolemi tak moc spjati, jako je tomu dnes.

Druhou možností, ke které se většina fanoušků staví přívětivěji a asi i nejlépe, je převzetí titulu a obleku Black Panthera nějakým jiným charakterem. Nejvíce skloňovanou postavou je T’Challova sestra Shuri, se kterou jsme se již ve filmech měli tu čest setkat a která se okamžitě stala miláčkem publika. Ve prospěch této verze hraje zejména skutečnost, že k tomu došlo i v komiksech, což sice není takový tlak, jako ze strany fanoušků, ale určitě by tím studio nic zásadního nepokazilo. A navíc, v jejím případě by se vyřešila otázka kolem již zmíněného spolku Illuminati, kam se jednak hodí automaticky jako (momentálně) nejchytřejší člověk v MCU a zároveň by tam sedla i jako Black Panther, jenž by v případě T’Chally určitě v kruhu zasedl. Jedna rána – dvě mouchy.

Třetí možností je kombinace té druhé a zmrtvýchvstání, tedy jednoduše – návrat Killmongera (s využitím Multiverza). Michael B. Jordan byl v roli skvělý a je veliká škoda, že nedostal více prostoru. Takhle by to studio mohlo napravit a ještě ho rovnou posadit do úplně nové a tak trochu i překvapivé role hrdiny. Možná je to lehce krkolomná cesta, ale nesmíme zapomínat, že jsme pořád na poli komiksu, kde se zkrátka takové věci dějí až příliš často.

Jak to vidíte vy? Ke které možnosti byste se přiklonili?

(Zdroje obrázků – newslagoon.com, deviantart.com, comicbook.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.


PILSCO