Barbar Conan slaví 50 let v komiksu

Barbar Conan slaví 50 let v komiksu

Seriály
Barbar Conan slaví 50 let v komiksu

V letošním roce si na poli komiksu připomínáme významné výročí ikonického hrdiny, který zásadním způsobem ovlivnil podobu celého fantasy žánru. Řeč je o Barbaru Conanovi.

5 / 5 352 0
17. listopad 2020, napsal Svět Marvel

Zrod hrdiny

Drsný fantasy svět plný mečů a magie se vloni vrátil pod křídla vydavatelství Marvelu a jeho kulatiny se musí oslavit. Všichni si vzpomeneme na Arnolda Schwarzeneggera, který legendárního válečníka z Cimmerie ztělesnil na stříbrném plátně ve filmech Barbar Conan v roce 1982 a Ničitel Conan o dva roky později. Po něm tuto roli v roce 2011 ve stejnojmenném remaku původního filmu ztvárnil Jason Momoa.

Samotný Conan vznikl v roce 1932 v hlavě amerického spisovatele Roberta E. Howarda jako povídková postava. Bylo to v době, kdy fantasy světy jako Tolkienova Středozemě a Martinovo Západozemí byly ještě na houbách.

Komiksové působení

V říjnu 1970 začal Conan bojovat na stránkách komiksu pod hlavičkou Marvelu. Tady se ho ujal komiksový spisovatel Roy Thomas, který ho představil v sérii Conan the Barbarian. Roku 1974 pak následovala slavnější a dospělejší černobílá verze Savage Sword of Conan. Thomas s barbarem prožil prvních 115 čísel z celkových 650. Conanův boj pro Marvel poté utichl v roce 1996.

V roce 2003 se opět na stránky komiksu vrátil, tentokrát v nakladatelství Dark Horse, kde se ho ujal Kurt Busiek se sérií Conan. Následovala série Conan Cimmerian autora Tima Trumana. Tato série interpretovala díla spisovatele Roberta E. Howarda.

Minulý rok Marvel koupil práva na Conana zpět a barbarský válečník se tak přidal například k Savage Avengers po bok Punishera, Venoma a Wolverina. V prosinci Conan oslaví svůj 50letý komiksový odkaz speciálem King-Size Conan #1, kde se vrátí i jeho původní komiksový stvořitel Roy Thomas.

Na co se můžeme těšit v King-Size Conan #1?

• Nový úvod k originální sérii Conan the Barbarian, která začala v Marvelu vycházet v roce 1970, od Roye Thomase a Steva McNivena

• Příběh o pomstě od Kevina Eastmana

• Zlom v Conanově kariéře žoldáka od Chrise Claremonta a Roberta de la Torre

• Souboj s čarodějnými silami, které utvoří Conanův osud od Kurta Busieka a Peta Woodse

• První plavba Conana a Bêlit od uvedení Marvelu roku 2019 od Stevena S. DeKnighta a Jesúse Saize

Láká vás speciální výroční číslo proslulého, spoře oděného Barbara Conana? Nakonec ještě přikládáme trailer na celou záležitost:

(Zdroje obrázků – conan.com, marvel.com, tor.com)

Autor článku – Michal Beránek


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama