Avengers - Vražedný příchod Dooma the Living Planet

Avengers - Vražedný příchod Dooma the Living Planet

Seriály
Avengers - Vražedný příchod Dooma the Living Planet

Komiksová série Avengers je v plném proudu. Nově navíc představila finální formu starého známého Doctora Dooma. Tedy… Jeho trochu ultimátnější verzi! A co má tato verze společného s Egem the Living Planet?

5 / 5 353 0
18. listopad 2020, napsal Strange

Avengers #38 od Jasona Aarona nám poodkryli zajímavou skutečnost. A tou je fakt, že to byl právě záporák Mephisto, kdo stál za mnoha hrozbami, kterým Avengers v minulosti museli čelit. A že jich nebylo zrovna málo.

Pokud mluvíme o hrozbách, myslíme tím například Draculu, Atlantis, Winter Guarda nebo Squadron Supreme. Všichni tito záporáci však nebyli tím jediným, čím se Mephisto snažil nejmocnějšími hrdiny světa ohrozit. Zloduch, kterému se také někdy přezdívá „marvelovský“ Lucifer zašel dokonce mnohem dál. Jednou poslal do budoucnosti mladého Thanose, aby se mohl utkat s tehdejším týmem Avengers. Pokud sérii čtete pravidelně, tak jistě víte, že Aaron se přímo vyžívá v cestován časem, kde nám ukazuje Avengers z nejrůznějších období. Jednou z nejzábavnějších variant jsou nepochybně Avengers z pravěku.

Teď se ale vraťme k tomu, proč tu vlastně jsme. Po Thanosovi Mephisto využil pro své plány i trojici: Hulk, Apocalypse a Doctor Doom, kteří se postarali o ještě větší útok než na jaký jsme zvyklí. Ovšem Doctor Doom se tady neobjevil v takové podobě, jak ho většina fanoušků zná. Šlo totiž o jednu z jeho četných variant: Dooma the Living Planet. Tuhle nevšední podobu Dooma jsme mohli vidět už dříve. A to přesně v sérii „Astonishing Spider-Man and Wolverine #2“ od Jasona Aarona a Adama Kuberta.

A kde se vlastně tahle variace na planetu Ego vzala? Všechno začíná v daleké budoucnosti, kdy starý Victor Doom přenese své vědomí na robotickou planetu. A co dělat s robotickou planetou, když už ji má pěkně pod svou kontrolou? No samozřejmě! Celou ji ovládne. Tento obrovský přenos vědomí a přizpůsobení planety však měl dalekosáhlé následky. V tomto případě totiž došlo k poměrně brutálnímu vyhynutí půlky obyvatelstva (to je člověku celkem povědomé, když si vzpomene na našeho miláčka Thanose). I když se jednalo o alternativní svět, Mephisto zařídil, aby se tato varianta Doctora Dooma dostala do hlavní linky, kde může pořádně zatopit hrdinům z „našeho světa“.

Za mě je Doom jako „živá planeta“ dost zajímavým nápadem. Jestli ho Aaron pořádně využije, tak bychom se mohli dočkat další globální hrozby ve stylu Infinity. Dost se těším jak bude tato linka pokračovat, a jestli ovlivní budoucí chod série tak doufám, že uvidíme něco podobného jako ve War of the Realms. Tam totiž hrdinové museli bojovat hned na několika frontách, aby dokázali chránit větší množství oblastí.

Co říkáte vy na nové pojetí Victora Dooma? Těšíte se, kam se bude příběhová linie ubírat dál? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích pod článkem nebo na Facebooku!

(Zdroje obrázků – arousinggrammar­.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama