Alternativní konec první série Lokiho

Alternativní konec první série Lokiho

Seriály
Alternativní konec první série Lokiho

Finále seriálu o oblíbeném bohu falše a lsti vypadalo původně úplně jinak…

295 0
3. listopad 2022, napsal ajushh

Poslední epizoda první série Lokiho ukázala setkání titulní postavy (postav, pokud počítáme i ženskou variantu Lokiho – Sylvie) tváří v tvář s Tím, kdo přetrvává (He Who Remains). Tato tajuplná postava je zároveň variantem hlavního záporáka Multiversální ságy MCU – Kanga, přičemž zde (anti)hrdiny varuje před jeho zabitím, jelikož jeho existence brání celý vesmír před jeho méně přátelskými verzemi. Sylvie, dychtící po pomstě, však Kangovo varování ignorovala a jeho vraždou umožnila existenci více časových linií naráz (a tedy mnohovesmíru obecně). To spustilo dominový efekt, který rozdělil hlavní postavy a Lokiho vrhnul do alternativní verze TVA, kde ho nikdo nepoznává. Navíc se zdá, že Kang je v této verzi reality v čele TVA. Události tak krásně otevírají možnosti pro druhou sérii.

Díky nedávno zveřejněného concept artu z vývoje seriálu jsme se mohli dozvědět, jak měl původně příběh Lokiho skončit – a jde zde o v podstatě pohádkový „happyend“, který by mohl mnohým připadat jako nezasloužený. Ilustrátor concept artu, Wesley Burt, vysvětlil, že byl pro Lokiho původně plánovaný sentimentální odchod do jiné reality, kde by pokračoval ve vlastních dobrodružstvích.

„Tyto [kostýmové designy] byly určené pro naše rozloučení s Lokim… měla to být jeho kostýmová změna na konci. Zmoudřel a změnil se, a v tomto momentě je vyrovnanější. Měl odejít a zažít vlastní dobrodružství v jiné říši…“

Zde je ukázka concept artu pro Lokiho finální vzhled: 

Netřeba zdůrazňovat, že se toto zakončení velmi liší od toho, které jsme reálně dostali ve finální verzi projektu. Také bychom zde mohli dojít k závěru, že Marvel Studios ne vždy plánovalo s pokračováním seriálu v dalších sériích – teoreticky. Musím se ale ptát, jak mohlo být toto zakončení vůbec někdy v mysli producentů, pokud se počítalo s představením postavy Kanga. Je težké si představit, že by v seriálu dokázali skloubit šťastný odchod Lokiho do „lepších zítřků“ a zároveň příchod jednoho z nejmocnějších marvelovských antagonistů vůbec.

Každopádně se toho o plánech pro postavu Lokiho i Kanga dozvíme více s příchodem druhé řady seriálu někdy v létě příštího roku. Možná i jakou roli sehrají v pátém pokračování franšízy Avengers s podtitulem The Kang Dynasty či v Secret Wars.

Zdroj: The Direct


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama