Agents of S.H.I.E.L.D., sedmá série: Poslední mise

Agents of S.H.I.E.L.D., sedmá série: Poslední mise

Seriály
4 / 5 174 0
16. únor 2021, napsal Ali

Postupně jsme se dostali až k poslední sérii. Co nám přinesla?

Agents of S.H.I.E.L.D., sedmá série: Poslední mise

Je na čase, abychom se podívali na poslední sérii Agents of S.H.I.E.L.D. V jednom ze svých dřívějších článků jsem psala, že nejlepší byla série čtvrtá. Nechci teď tvrdit, že ta sedmá je lepší, ale rozhodně jí může konkurovat. Každá z nich má nakonec něco do sebe.

Dříve jsem také psala o tom, že nejsem zrovna zastánce cestování časem jako všespásného řešení, ale tady bylo zajímavé. Sedělo na svém místě. Navíc jsme se díky němu dozvěděli i zajímavosti z historie S.H.I.E.L.D.u a nahlédli jsme maličko do minulosti matky Daisy. Z mého pohledu byla série opravdu vydařená a ohledně dějové linky si nemohu na nic stěžovat.

Snad jen jedna maličkost mě vedla k zamyšlení. Možná to zpětně přijde jen mně, ale poslední přibližně tři série mi připadaly hodně středově zaměřené na Fitze a Simmonsovou. Kdybych to měla vzít postupně, tak první tři série byly zaměřené na Daisy – jak se přidala k týmu, získala schopnosti, s nimiž se učila zacházet, a hledala rodiče. Jakmile ale byla Daisy „z hnízda“, dostali prostor vědátoři Fitz se Simmonsovou. Co myslíte? Pletu se?

Koho potkáme? Kdo nás navždy opustí?

Ačkoli to vypadá trochu nereálně, potkáme všechny ústřední postavy seriálu. Agentka May přežije svá zranění, ale díky návštěvě světa, kde nejsou emoce, přijde o ty své. Na druhou stranu získala schopnost cítit emoce ostatních. Coulson se vrací jako LMD. Simmonsová se chová divně, podobně jako Enoch. Daisy, Mack, Yo-Yo a Deke zůstanou stejní. V rámci svých možností.

Kromě našich známých hrdinů potkáme i další postavy, které jsme v seriálu již mohli vidět, jako je například John Garrett, Victoria Handová nebo třeba Jiaying, matka Daisy. Dále se však také seznámíme i s novými postavami, jež mají s minulostí S.H.I.E.L.D.u něco společného. Sem patří třeba agent Daniel Sousa nebo předci agentů Koenigových, kteří svou rodinnou podobu nezapřou.

Ačkoli to vzhledem ke konci seriálu zní nereálně, přeci jen se s někým musíme rozloučit definitivně. Nešťastná karta padla na Enocha, který se obětuje pro ostatní, aby mohli žít, a sám u toho zemře.

V seriálu jsme mohli potkat několik druhů Chronicomů – antropology, jako by Enoch, a lovce, kteří šli po FitzSimmons. Nově potkáme ještě Sybil, která je označována jako předpovídatel a umí číst v časoříčkách.

Ráda bych se na chvilku zastavila u postavy Johna Garretta, respektive u jeho představitele. V první sérii jej hrál Bill Paxton, který zemřel v roce 2017. Jenže! Když se na obrazovce najednou objeví postava mladíka v černé kožené bundě a tmavě zeleném roláku, je všem jasné, že se jedná o Garretta. Pozorný fanoušek navíc ani nepotřebuje potvrzení, protože mladík je původnímu Garrettovi velice podobný. Ještě aby ne, když se jedná o Jamese Paxtona, syna zesnulého herce. Řekla bych, že toto obsazení vzhledem k podobnosti byl od tvůrců dobrý tah. Na druhou stranu James Paxton vypadá spíše jako nevycválaný hoch než jako mladý agent S.H.I.E.L.D.u.

Co se v sedmé sérii děje?

Chronicomové se díky tzv. časoříčkám vydávají do minulosti, aby zničili S.H.I.E.L.D., který jim odmítl pomoci. Jenže Fitz se Simmonsovou předělali kvantový pohon, aby je mohli sledovat. Díky tomu se dostáváme do různých časových období a máme možnost sledovat milníky v historii S.H.I.E.L.D.u.

Fitz bohužel se členy svého týmu časem necestuje a nikdo nesmí vědět, kde vlastně je. Ani Simmonsová! Ta navrhla a aplikovala sama sobě implantát, který blokuje vzpomínky na to, kde se Fitz nachází. Postupem času má bohužel problémy s pamětí a neumí vyřešit problémy, které se v Zephyru vyskytnou. V jednu chvíli také dokonce zapomene i na Fitze a na důvod, proč to všechno vlastně dělá.

Už v průběhu posledních epizod se bohužel všichni dozvídají, že toto je jejich poslední společná mise. V jednu chvíli dokonce zjišťují, že je to naposledy, kdy jsou všichni v jedné společné místnosti. Divák je pak spíše zmaten, když se na úplném konci všichni sejdou v baru, kde jejich poslední mise začala. Bohužel tam nejsou fyzicky, ale prostřednictvím virtuálního přenosu. Také se dozvídáme, kam vedly kroky jednotlivých členů týmu, což je pro mě třeba v případě agentky May velké překvapení!

Kdo udělal největší pokrok?

Nevím! Ať jsem se zamýšlela, jak jsem chtěla, do teď nejsem schopna říct, kdo udělal největší pokrok, protože každý se nějak vyvíjel. V tuto chvíli bych největší pokrok připsala asi agentce May. Pokud si dobře pamatuji, tak od začátku doslova nesnášela, když se o ní mluvilo jako o „Kavalerii“. V závěru sedmé série pak sama sebe jako „Kavalerii“ označí. V jednom rozhovoru její představitelka Ming-Na Wen prohlásila, že pro May to měla být jistá forma smíření se se svou vlastní minulostí a její přijetí.

A co vy, sledovali jste poslední sérii Agents of S.H.I.E.L.D.? Jak se vám líbila? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích pod článkem nebo na našem Facebooku.

(Zdroje obrázků: Marvel.com, Cinemablend, ComicBook, Whats on Netflix)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Ali
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO