Aféra James Gunn a budoucnost Guardians

Aféra James Gunn a budoucnost Guardians

Filmy
4497 0
24. červenec 2018, napsal Zechy

Aféra okolo tweetů Jamese Gunna, které už před dekádou napsal na Twitter, se nyní stala horkým tématem a problémem pro režiséra. Krom těch, co tvrdí, že Gunn to tehdy opravdu přehnal, má i spoustu podporovatelů. Je zde ale otázka: Co bude s jeho scénařem?

Aféra James Gunn a budoucnost Guardians

Strážci se postavili za Jamese Gunna

Mezi zastánce Jamese Gunna se postavilo hlavní herecké obsazení vesmírné frančízy Marvelu. Svou podporu na svých Twitter účtech vyjádřili Chris Pratt (StarLord), Zoe Saldana (Gamora), či se jej ostře zastal Dave Bautista (Drax). V neposlední řadě se také vyjádřili Karen Gillan (Nebula), Michael Rooker (Yondu), či nově příchozí Pom Klementien (Mantis).

Celý cast si určitě za dva filmy a práci s Gunnem vybudoval s režisérem silný vztah. Nehledě třeba na fakt, že Michael Rooker spolupracoval s Gunnem na více snímcích.

“Víte, milovaní bratři, že každý člověk má být pohotový k slyšení, ale pomalý k mluvení, pomalý k hněvu. JAKUB (JAMES) 1:19“ -Chris Pratt

“Byl to náročný týden, nebudu lhát. Dávám si nyní od všeho pauzu, než se nějak vyjádřím. Jen chci, abyste všichni věděli, že miluji všechny členy Guardians rodiny. Vždycky budu.” -Zoe Saldana

“Co uděláte, když na vás zaútočí #cybernazis? Kdo se za vás postaví? Kdo se od vás zbaběle vzdálí? Kdo vás potrestá za hrozné VTIPY, místo toho, aby vás bránil za to, že jste INSPIROVALI miliony? MILIONY!!!” -Dave Bautista

“Tenhle účet bude po dnešku neaktivní. Jsme unavení a naštvaní kvůli probíhající HOVADINĚ… Ani já nebudu dále používat Twitter. Je na houby a nechci s ním mít nic společného.” -Michael Rooker

“Lásku každému jednomu členu mojí Guardians rodiny.” -Karen Gillan

“Jsme Groot. Jsme rodina. Stojíme společně.” -Pom Klementieff

Na internetu vznikla petice

Dlouhé čekání neměla ani reakce naštvaných fanoušků, kteří se za Jamese Gunna postavili. To nakonec vyústilo ve spuštění online petice, aby Disney znovu najalo Gunna k režírování Guardians of the Galaxy Vol. 3. Současný cíl petice je sesbírat alespoň 300 000 podpisů a v současné době je nashromážděno něco málo přes 244 tisíc.

I když je velice nepravděpodobné, že by ve vysokém businessu Disney riskovalo jakkoli negativní PR a zareagovalo na petici, sami autoři pokládají za vítězství alespoň fakt, že nasbírají dostatek podpisů od těch, co nesouhlasí s jednáním studia. Chtějí poukázat na fakt, že Disney zkrátka udělalo chybu, a že dostatek podpisů bude nějakou motivací k tomu, aby se toto nestalo znova.

Co s Gunnovým scénářem?

Před měsícem James Gunn donesl ke Kevinu Feigeovi hotový scénář, nad kterým všichni vyjádřili ohromné uspokojení. S tímto scénářem měl snímek zamířit začátkem roku 2019 do produkce, aby naplnil své uvolnění v květnu 2020.

To možná ale nakonec bude problém. Pokud se rozhodne Marvel/Disney použít Gunnův scénář, budou jej muset uvést v závěrečných titulcích, což zjevně nebude cesta, kterou by se Disney chtělo vydat, když se nyní tvrdě distancuje od jakékoli spolupráce s Jamesem. Je tak možné, že současný scénář se vezme a kompletně přepracuje, což by mohlo vést ke zpoždění celého produkčního procesu.

I když je nepravděpodobné, že kdokoli z herců by od filmu, ke kterému jsou vázáni kontraktem, odešel, stále hrozí nebezpečí, že by ještě jakkoli mohli vyjádřit svou nespokojenost s postupem studia, což by vedlo k velice negativní odezvě pro celý projekt.

Můžeme jen doufat, že film nakonec neprojde nějakými zásadními úpravami, a snad nám v režisérském křesle usedne alespoň Taika Waititi, který se filmovým stylem Ragnaroku velmi příblížil Gunnovým Strážcům. Ostatně po něm volají sami fanoušci, když je Gunn z obliga.


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.


Nábor do redakce

Mám zájem!