8 věcí, které jste možná nevěděli o filmu Iron Man 3

8 věcí, které jste možná nevěděli o filmu Iron Man 3

Filmy
327 0
13. říjen 2020, napsal Nevka

Česká republika se opět pomalu zavírá, ale to nás nemusí trápit. Je tady totiž další díl zajímavostí. A tentokrát se podíváme na vrchol Iron Manovy trilogie. A co zajímavého nás dnes čeká? Dozvíte se v článku!

8 věcí, které jste možná nevěděli o filmu Iron Man 3

1. Hned na začátek se vrátíme k hercům, kteří se v Marvelu mohli objevit úplně v jiné roli. Na castingu třetího Iron Mana se totiž objevil i Anthony Mackie, kterého už máme všichni spojeného s rolí Falcona. Ale všechno mohlo být trochu jinak. Jestli se stále ještě ptáte, kterou postavu si chtěl Anthony zahrát, možná budete trochu překvapeni. Jelikož Mackie usiloval o roli Mandarina! My už sice víme, že onen „Mandarin“ byl vlastně jen podvodník, ale i přesto tato představa působí docela úsměvně. Ben Kingsley byl jako Trevor Slattery naprosto skvělý. A my už se těšíme, až se v Shang-Chim představí pravý Mandarin!

2. Že jsou Číňané tak trochu blázni jsme asi všichni věděli. Ale málokdo slyšel o tom, že během propagace tohoto snímku byl pokořen jeden z Guinessových rekordů. Obyvatelé Číny totiž Robertu Downey jr. věnovali narozeninové přání, které podepsalo celkem 5339 fanoušků (pokud se tedy oficiální články nepletou). A to už je pořádné číslo, když si představíme, kolik jmen to vlastně je!

3. Když už jsme u toho Trevora… Pokud se pozorně podíváte na „Mandarinův“ zátylek, můžete si povšimnout, že na něm má vytetovaný štít Captaina Americy. Pokud však předpokládáte, že je tento trouba Kapitánův fanda, tak předpokládáte špatně, jelikož vyznění je úplně jiné. Spojení teroristy a znaku jednoho z Avengerů totiž dokonale „znesvěcuje ideály“, které tento symbol představuje. Působí to podobně zvrhle jako představa, ve které Hitler své vojáky opatří odznaky s právě těmito znaky. A ikonický štít přišpendlený hned vedle hákového kříže? To prostě nechcete…

4. Tony Stark od prvních Avengers zdaleka nezahálel. Když se totiž podíváme na oblek, se kterým svedl „bitvu o New York“, můžeme si všimnout, že se jedná o Mark 7. V závěru své trilogie už však používá Mark 42 (a tohle číslo je mimochodem odpovědí na základní otázku, života, vesmíru a vůbec). Což znamená, že za jeden rok vyvinul 6× více obleků, než vymyslel dohromady za předchozí čtyři roky!

5. Ani v tomto filmu jsme nebyli ochuzeni o výtečné akční scény. Jednou z těch nejvýraznějších je pasáž, kdy celkem 13 lidí vypadne z letadla a Iron Man je musí zachránit před jistou smrtí. Kaskadérům tady sekundoval parašutistický tým Red Bull, který s pomocí štábu za pouhých 10 dní uskutečnil celkem 630 seskoků, které se obešly bez jediného problému (což je 63 seskoků na den). Na této informaci je fajn vidět, že i přes velké rozšíření CGI se některé scény pořád ještě natáčejí „pěkně postaru“.

6. Závěrečné titulky jsou tentokrát trochu zavádějící. Tvůrci si v nich vystřelili z fanoušků a přidali do nich i falešná jména některých herců. Můžeme tak narazit třeba na Gwyneth Waltrow. Zní to skoro stejně jako skutečné jméno Pepper? Zní! Ale to je asi tak všechno. No schválně… Všimli jste si toho? Já popravdě ne.

7. Určitě si vzpomínáte „na toho kluka z Endgame“, kterého na Tonyho pohřbu určitá část fanoušků nemohla poznat. Ty Simpkins, který si Harleyho zahrál právě ve třetím Iron Manovi, byl do své role vybrán hlavně díky tomu, že jeho vztah k Robertu Downey jr. působil neuvěřitelně přirozeně a upřímně. Což bylo přesně tím, co v Marvelu hledali. Sám Downey navíc Tyovi zavolal, aby mu oznámil, že tuto roli získal. A kdo ví. Možná to bude právě Harley, který obleče zbroj Iron Lada a převezme po Downeym pomyslnou štafetu.

8. Asi všichni si pamatujeme ikonickou závěrečnou scénu, kdy Tonymu přiletí na pomoc celý arzenál jeho obleků. Jejich vizuály však vůbec nebyly náhodné. Tvůrci se totiž snažili na plátno přenést co možná nejvíce kousků, které se postupně objevovaly v hlavních sériích komiksů s Iron Manem. Pokud tedy máte načteno, můžete se při další „projekci“ Iron Mana 3 zaměřit na to, kolik obleků dokážete rozlišit.

Věděli jste všechno nebo vás nějaká z informací překvapila? Pokud víte o něčem, co sami považujete za méně známé, nezapomeňte se s námi o to podělit v komentářích pod článkem nebo na Facebooku!


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Nevka
Nevka
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO