6 věcí, které jste možná nevěděli o filmu Neuvěřitelný Hulk

6 věcí, které jste možná nevěděli o filmu Neuvěřitelný Hulk

Filmy
881 0
1. červenec 2020, napsal Nevka

Zatímco se první díl naší série zabýval jedním z nejlepších filmů MCU, tentokrát se podíváme na snímek, kterým většina fanoušků Marvelu opovrhuje. A je na Neuvěřitelném Hulkovi opravdu něco neuvěřitelného?

6 věcí, které jste možná nevěděli o filmu Neuvěřitelný Hulk

1. Postavu Captaina Americy jsme měli „potkat“ poprvé už zde. Z filmu byla totiž vystřižena scéna, ve které se Bruce Banner snaží v arktické krajině spáchat sebevraždu. Jenže jak se říká… „Bruce míní, Hulk mění.“ Jak už je tomu zvykem, Hulk mu v tom zabrání a ve vzteku ulomí i kus ledovce, ve kterém se – zcela náhodou – nachází zrovna „zakonzervovaný“ Steve Rogers. Tento kus ledovce se potom vydá na cestu oceánem a je díky této „náhodě“ nakonec i nalezen. Záběry z této scény se dokonce dostaly i do trailerů. Jenže to bylo nakonec kvůli nevhodnému vyznění sebevraždy z filmu vystřiženo, a proto se tvůrci prvního Captaina Americy rozhodli, že okolnosti jeho nalezení trochu pozmění. A já si myslím, že udělali dobře. Tahle varianta násilného propojení universa totiž docela smrděla. Přikládáme i ->ODKAZ<- na vymazanou scénu. Bohužel je kvalita mizerná, ale s tím my nic neuděláme.

2. Většina fandů raději zapomněla na to, že film existuje. I proto se vytrácí fakt, že se právě v tomto filmu objevila poprvé postava generála Thaddea Rosse. Toho si stejně jako v Civil War a dalších filmech zahrál William Hurt. Jedná se tak o prakticky jedinou postavu, která přežila „hulkovské vymazání z existence“. Navíc ve vzduchu pořád ještě visí varianta, ve které se z Thaddea nakonec v MCU vyklube Red Hulk. Což by při mírumilovném stavu současného Profesora Hulka nemuselo být vůbec k zahození.

3. Neuvěřitelný Hulk byl po dlouhou dobu jediným snímkem MCU, který neměl svou vlastní potitulkovou scénu. Scéna s Tonym Starkem byla totiž umístěna ještě před úvodní titulky. O tento „titul“ byl však Hulk loni připraven Endgame, která k všeobecnému překvapení tuto scénu rovněž neměla.

4. V souvislosti se snímkem Aquaman (DC) byla v nedávné době hodně propagována ekologie. A podobně tomu bylo před 12 lety i s Hulkem. Edward Norton (který ho tenkrát hrál) byl velkým zastáncem ekologického způsobu života. I proto štáb používal výhradně porcelánové nádobí, které se dalo znovu použít, pečlivě třídil odpad a obecně se snažil snížit ekologickou náročnost natáčení. Při takto velkých produkcích se totiž ve většině případů na prospěch naší planety moc nedbá.

5. Kromě Stana Lee si v tomto filmu odbyl cameo i Lou Ferrigno, který ztvárnil Hulka ještě v dobách dávno minulých. Konkrétně v 70. a 80. letech si zahrál hned v několika televizních filmech a seriálech. Zde si střihnul strážného na univerzitě a byl dokonce ve stejné scéně jako Stan Lee. Stejně jako u první zajímavosti přikládáme ->ODKAZ<- na tuto scénu.

6. Postava Hulka po přeměně dosáhne výšky 3 metrů. Původně bylo v plánu, že by měřil 4 a půl metru. Pak se však ukázalo, že kdyby měla být tato výška zachována, ostatní postavy by oproti němu byly příliš malé. Pokud máte problém představit si tuto velikost, tak si vzpomeňte na české Pelíšky. Tyhle poměry se totiž celkem slušně překrývají s medvědem kodiakem, který dorůstá do velikosti 3 metrů. A když se postaví na zadní a zvedne přední tlapy, dosáhne až do výšky 4 metrů. Což je hodně podobné oněm 4,5 metrům. A to jste určitě nevěděli, že?!

Věděli jste všechno nebo vás nějaká z informací překvapila? Pokud víte o něčem, co sami považujete za méně známé, nezapomeňte se s námi o to podělit v komentářích pod článkem nebo na Facebooku!

(Zdroje obrázků – imgup.com, saratogaliving.com, marvel.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Nevka
Nevka
Redaktor

Kde nás najdeš