6 věcí, které jste možná nevěděli o filmu Iron Man

6 věcí, které jste možná nevěděli o filmu Iron Man

Filmy
5 / 5 579 0
23. červen 2020, napsal Nevka

Od premiéry prvního Iron Mana uběhlo 1. května už neuvěřitelných 12 let. Pojďme se podívat trochu do minulosti a zaměřit se na to, co jste o tomto filmu možná nevěděli.

6 věcí, které jste možná nevěděli o filmu Iron Man

Správný fanoušek ví o svých hrdinech takřka všechno. My jsme však vybrali šest informací, které patří mezi obecně ty „méně“ známé. Doufáme, že vás alespoň jednou dokážeme překvapit.

1. Iron Man se měl původně točit už o 11 let dříve. Studio tenkrát plánovalo film, ve kterém by si Tonyho Starka zahrál Nicolas Cage. Děsivá představa, že? Tyto plány se naštěstí nikdy nezačaly realizovat, a tak nás nemusí děsit obrázky toho, jak měl celý koncept vypadat. Takové štěstí už neměli fanoušci Supermana, kterého měl Cage točit s Timem Burtonem. Tam jsou totiž hrůzné pokusy o navlečení herce do přiléhavého kostýmku zdokumentovány

2. Že byly prvotní plány na realizování filmu opravdu šílené dokazuje i fakt, že film mohl režírovat dokonce Quentin Tarantino. Na seznamu kandidátů se objevil i Joss Whedon, který měl do té doby režijní zkušenosti hlavně se seriálem „Buffy, přemožitelka upírů“. A jak už víme, tato volba tak zcestná nebyla. Byl to totiž právě Whedon, kdo v roce 2012 zrežíroval první Avengers.

3. Původní verze scénáře byly sepisovány v době mezi lety 1997–2007. Není tedy zas tak překvapivé, že se původně plánovalo napojit Iron Mana i na Spider-Mana s Tobeym Maguirem (2002–2007). V rámci jednoho z easter eggů mělo být zmíněno, že právě Tony Stark je autorem návrhu, podle kterého Doctor Octopus (Spider-Man 2) sestavil svá chapadla.

4. Všichni už víceméně tušíme, že je Gwyneth Paltrow svou rolí „tak trochu nepolíbená“. Zcela pravidelně se nechává slyšet, že vůbec netuší, pro které konkrétní filmy své scény točí. Sama tvrdí, že o své účasti ve filmu Spider-Man: Homecoming ani nevěděla – prostě přišla a něco natočila… Tak proč vlastně tuto roli brala? Jedním z hlavních důvodů prý bylo to, že jí cesta do studia zabrala asi 15 minut a ona tak mohla točit prakticky „z pohodlí vlastního domova“. Gwyneth mimo jiné prodává i svíčky s vůní své vagíny a orgasmu. Je prostě trochu jinde…

5. Paul Bettany (Vision) se v MCU „objevuje“ už mnohem déle, než by se mohlo zdát. Všichni víme, že jsme jeho tvář mohli poprvé spatřit ve snímku Avengers: Age of Ultron (2015). Bettany však už od prvního Iron Mana propůjčoval v originálním znění hlas Jarvisovi, ze kterého později samotný Vision vznikl. Sám Paul tenkrát netušil, pro jaký film vůbec dialogy natáčí (nějak se nám tu množí „Paltrow“ efekt). Bylo to však proto, že celá práce zabrala asi jen 2 hodiny a vznikla na základě dobrého vztahu, který měl Bettany k režiséru Favreauovi (pěkný jazykolam).

6. Robert Downey Jr. velmi rád přidává do scénáře hlášku: „I am Iron Man.“ Stejně jako při jeho ikonické scéně v Avengers: Endgame, ani v tomto případě nebyla její existence plánována. Nakonec však díky ní Downey zařídil, že se kruh dokonale uzavřel a Tonyho cesta skončila stejnými slovy, jakými i začala.

Věděli jste všechno nebo vás nějaká z informací překvapila? Pokud víte o něčem, co sami považujete za méně známé, nezapomeňte se s námi o to podělit v komentářích pod článkem nebo na Facebooku!


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Nábor do redakce

Mám zájem!Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.


Nábor do redakce

Mám zájem!