6 věcí, které jste možná nevěděli o filmu Captain America: První Avenger

6 věcí, které jste možná nevěděli o filmu Captain America: První Avenger

Filmy
5 / 5 877 0
17. srpen 2020, napsal Nevka

Těsně před tím, než se dostaneme k Avengers, zabrousíme pohledem k prvnímu dobrodružství hrdiny, jehož štít je jedním z nejvýraznějších symbolů Marvelu. A co zajímavého vlastně jeho cesta na vrchol skrývá? Dozvíte se v článku!

6 věcí, které jste možná nevěděli o filmu Captain America: První Avenger

1. Do filmu se dostal i jeden odkaz na Československo. Když Steve Rogers pozoruje mapu, na které jsou znázorněny pozice úkrytů Hydry, můžeme si povšimnout, že jeden je nedaleko Prahy. Tato mapa je přitom podle rozmístění hranic předválečná. Nepřátelské jednotky na území naší země jsou však v Marvelu oficiálně potvrzeny!

2. Mysleli jste si, že existence Indiana Jonese a Captain Americy v jednom vesmíru je holým nesmyslem? Pak byste se nejspíše spletli… Red Skull totiž při nalezení Teseractu zmiňuje, že Führer mezitím ztrácí čas v poušti s hledáním nějakých cetek. Ve skutečnosti se podle všeho jedná o odkaz na „Dobyvatele ztracené archy“ a „Poslední křížovou výpravu“, kde nacisté pátrají po arše a svatém grálu. Jedná se sice o neškodné pomrknutí, ale i tak fanoušky obou sérií tento odkaz potěší.
3. V rámci marketingu byl do tří zemí tento snímek uveden pouze pod názvem: „The First Avenger“. Marvel se tak snažil eliminovat riziko, že název vyvolá mezi jistými skupinami obyvatelstva nepokoje. Ne všude je totiž Amerika „tak úplně“ populární. Individuální marketing však není ničím jiným. Například Endgame měla speciálně pro čínský trh vytvořené plakáty, na kterých bylo před hlavními postavami možné pozorovat známé budovy Šanghaje. A to i přes fakt, že se tam žádná část filmu neodehrává.

4. Než Chris Evans svou roli přijal, celkem třikrát ji odmítnul. Zřejmě už pomalu ztrácel víru v komiksové adaptace. Sám si totiž zahrál v adaptacích Fantastické čtyřky, Scotta Pilgrima proti zbytku světa a v Parchantech. Kevin Feige a režisér Joe Johnston ho však na osobním setkání přesvědčili, že tohle už má budoucnost. Evans nakonec své roli naprosto propadl a hned několikrát se nechal slyšet, jak skvělý vlastně charakter Captaina Americy je. Můžeme jim tedy poděkovat, protože hlavní postavu se jim povedlo obsadit opravdu perfektně.

5. V původní verzi filmu se měla objevit camea Wolverina (Jamese Logana Howletta) a Magneta (Erika Lensherra). Jedná se totiž o postavy, jejichž původ je pevně spjat s druhou světovou válkou. Všechny plány ale nakonec skončily v koši, protože Marvel v té době ještě neměl v rukou práva na mutanty, kteří si zatím vesele pobíhali ve filmech od Foxu.
6. Ve filmu se používaly štíty hned z několika druhů materiálů. Ve scénách, kdy má Captain štít připevněný na zádech, byly kupříkladu použity silné magnety, které zajistily, že všechno perfektně drželo. Druhou nejfrekventovanější variantou na place pak byla ta gumová. Štáb ji používal hlavně v bitevních scénách a soubojích. A pokud by vás zajímalo, jak se tvůrcům povedlo vytvořit štít, který se vracel ke Kapitánovi obloukem jako bumerang, odpověď je jednoduchá… CGI! Pokud jste se tedy těšili na scény z natáčení, kde sem a tam polétává štít, pak budete asi zklamaní.

Věděli jste všechno nebo vás nějaká z informací překvapila? Pokud víte o něčem, co sami považujete za méně známé, nezapomeňte se s námi o to podělit v komentářích pod článkem nebo na Facebooku!


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Captain America: The First Avenger

Autor článku

Nevka
Nevka
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO