6 superhrdinů, u kterých možná nevíte, že bojovali s Galactem

6 superhrdinů, u kterých možná nevíte, že bojovali s Galactem

Komiksy
6 superhrdinů, u kterých možná nevíte, že bojovali s Galactem

Galactus je dlouholetým prominentním protivníkem Fantastické čtyřky. V historii Marvelu se mu však postavilo daleko více superhrdinů. U některých vás to možná překvapí.

293 0
6. květen 2023, napsal Johnny

Spousta padouchů má svou vlastní archnemesis a je obtížné představit si je stát proti někomu jinému. Snad by se to dalo prohlásit i o Galactovi, proti němuž ovšem ve skutečnosti stanulo mnoho slavných jmen.

Rachel Summers

Obdařená silou Phoenix Force se Rachel střetla s požíračem světů v jednom ze svých vesmírných dobrodružství. A měla nad ním také navrch. Pro více podrobností můžete nahlédnout, co jsme o Rachel nedávno psali ZDE.

Squirrel Girl

Doreen Allen Green je opravdovým postrachem mnoha nejmocnějších entit Marvelu. Holka, jejíž superschopnost spočívá v komunikaci s veverkami a dalších „veverčích dovednostech“, je sama o sobě tak trochu karikaturou. A přesto měla tu čest úspěšně konfrontovat třeba právě Galacta, dále pak kupříkladu také Thanose.

Thor

Bůh hromu je už pro Galacta rozhodně v seriózní rovině důstojným soupeřem. Poprvé Thorovi v boji s ním pomáhal ještě známý silák Hercules. Střetli se spolu však vícekrát, mimo jiné i v budoucnosti, kdy již Asgarďan vystupoval jako King Thor.

Dazzler

I takzvaná diskotéková mutantka, Dazzler, má s Galactem své zkušenosti. Ten z ní dokonce chtěl učinit svého služebníka, což naneštěstí pro něj bylo v rozporu s přesvědčením Dazzler. Strhl se boj, z něhož spokojeně odcházela právě mutantka.

Quasar

Quasar je typickým příkladem jedné z těch postav, o kterých jste v minulosti možná něco zaslechli, to jméno je vám povědomé a tušíte, že někdo takový asi existuje, ale je vám to tak nějak ukradené. Není tak divu, že příběh, v němž pomáhá Fantastické čtyřce zachránit Johnnyho Storma a utká se s Galactem, si také nikdo nepamatuje.

Franklin Richards

Na závěr čestná zmínka o jednom z nejmocnějších superhrdinů Marvelu vůbec. Kdo jiný by měl po Fantastické čtyřce převzít štafetu v boji proti zlu, když ne dítě dvou jejích členů, Reeda Richarde a Sue Storm. Díky schopnosti přetvářet realitu dle své libosti si Franklin dokonce z Galacta udělal svého vlastního heralda. Ironie.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama
ComicShop.cz