5 nejzvláštnějších crossoverů Marvelu

5 nejzvláštnějších crossoverů Marvelu

Komiksy
5 nejzvláštnějších crossoverů Marvelu

Milované i nenáviděné, obávané i vyhledávané. Takové jsou marvelovské crossovery všeho druhu.

377 0
19. duben 2023, napsal Johnny

Mysleli jste si, že jste už v komiksech viděli všechno? Možná vás dnes přesvědčíme o opaku. Podívejme se na pětici šílených crossoverů, s nimiž Marvel v minulosti přišel.

Archie

Archie Andrews možná v našich končinách neplatí za příliš slavného, jde však přitom o postavu s poměrně bohatou historií, jejíž kořeny sahají až do čtyřicátých let. Některým fanouškům může být jméno povědomé díky seriálové adaptaci Riverdale. Jednoho dne ve víře, že jde o zločince, začne po Archiem jít samotný Punisher… Což je asi něco podobného, jako kdyby začal likvidovat třeba Rychlé šípy.

Eminem

Eminem na stránkách superhrdinského komiksu? Dobře… Eminem sdílející panely s Punisherem, jedním z nejbrutálnějších komiksových zabijáků? To nemůže být pravda, že? Ale je. Série Eminem/Punisher pochází z roku 2009 a stojí za ní Fred Van Lente a Salvador Larroca.

Army of Darkness

Svou vlastní alternativní „realitu nemrtvých“ známou jako Marvel Zombies studio širšímu publiku představilo v animovaném What If…?. Už sám o sobě je tento koncept lehce výstřední. A když si do tohoto světa přicestuje ještě Ashley J. Williams z franšízy Evil Dead, bijí příslušná mozková centra ve snaze zachovat si příčetnost na poplach.

Star Trek

Řeč je o příčetnosti? Cha! A co takhle epický pěstní souboj mezi Spockem a Wolverinem, okořeněný jejich typickým hláskováním? To se takhle jednou X-Meni omylem zatoulají do dimenzionální trhliny, aby se následně ocitli na palubě Starship Enterprise… Nakonec musí obě posádky ještě spolupracovat, aby měli šanci proti padouchovi, který ohrožuje obě daná univerza.

Amalgam Universe

Na crossoverech Marvelu a DC obvykle nic až tak neobvyklého není. Naopak patří mezi fanoušky k těm nejpopulárnějším. Na tomto místě však nelze nepřipomenout existenci takzvaného Amalgam Universe, které je založené na kombinaci postav obou vydavatelství. Vyskytují se tu tak superhrdinové jako Dark Claw (Wolverine a Batman), Doctor Strangefate (Doctor Strange a Doctor Fate), Super Soldier (Captain America a Superman) nebo Iron Lantern (Iron Man a Green Lantern). To ujde, ne?


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama
ComicShop.cz