3 ikonické souboje Spider-Mana

3 ikonické souboje Spider-Mana

Seriály
3 ikonické souboje Spider-Mana

Za svůj bezmála šedesátiletý (nejen) komiksový život si Peter Parker alias Spider-Man prošel celou řádkou soubojů. Jak u hrdinů bývá zvykem, obvykle z nich odcházel jako vítěz, několikrát však také dostal pěknou nakládačku.

4 / 5 396 0
11. prosinec 2020, napsal Johnny

Připomeňme si nyní tři z jeho nejznámějších soubojů.

1. Sandman

Williama Bakera, známého také jako Flinta Marka, ale vůbec nejznámějšího jako Sandmana, si můžeme směle dovolit zařadit na seznam nejproslulejších Spideyho záporáků. Mimo jiné se jedná o zakládajícího člena padoušské skupiny Sinister Six, který se nám představil například také ve filmu Spider-Man 3.

K první významné potyčce mezi Spider-Manem a Sandmanem došlo v komiksu The Amazing Spider-Man (1963) #4, vydaném v září roku 1963. Pro Spider-Mana byla mimo jiné významná i proto, že se v rámci této své série v podstatě poprvé přesvědčil o tom, že být hrdinou není jen samý med. Zkrátka a dobře, toho dne si Spidey připsal první velikou porážku.

2. Kingpin

V současnosti se většině fanoušků ve spojitosti s Kingpinem, pánem New Yorkského podsvětí, zřejmě vybaví jiný ochránce práva v červeném kostýmu. Řeč je samozřejmě o Daredevilovi, koneckonců právě jeho série z Netflixu pravděpodobně Kingpinův charakter zpopularizovala nejvíce.

Původně se však jednalo čistě o Spider-Manova záporáka. A jelikož Kingpina není nejspíše potřeba nijak blíže vykreslovat, dovedete si jistě představit, že nepřátelství mezi ním a Spideym bylo náramně zábavné. Tedy alespoň pro čtenáře komiksů.

Jeden památný souboj mezi těmito dvěma se odehrál v komiksu The Amazing Spider-Man (1963) #69, jenž vyšel v únoru roku 1969. Abychom se svižně dostali do obrazu, událost známá jako The Stone Tablet Saga byla zrovna v plném proudu a Spider-Man si to napochodoval přímo do úkrytu samotného Kingpina.

Po krátkém boji, kdy se Kingpinovi dokonce povedlo zachytit Spider-Manovo zápěstí, ho náš dobrý soused poslal do bezvědomí, když výstřelem sítě zneškodnil Kingpinovu speciální hůlku právě ve chvíli, kdy se z ní chystal vystřelit, v důsledku čehož hůlka milému Kingpinovi explodovala přímo do obličeje.

3. Firelord

Vzhledem k jeho charakteru jsou Spider-Manovými typickými protivníky obvykle obyčejní smrtelníci, jejichž ambice nepřesahují snahu o dobytí naší planety. Jinak tomu ovšem bylo v případě Firelorda, bývalého heralda věhlasného požírače světu Galactuse, s nímž se Spider-Man také utkal.

Stalo se tak v komiksu The Amazing Spider-Man (1963) #270, který vyšel v listopadu 1985. Bylo to v téže době, kdy postava známá jako Beyonder celý řetězec událostí, které do budoucna značně ovlivnily děj v komiksech Marvelu.

Spider-Man v černém kostýmu, který si Spider-Man opatřil nepřímou zásluhou zmíněného Beyondera, bušící hlava nehlava do nebohého Firelorda – tak vypadá obálka onoho sešitu, ve kterém k této bitvě došlo. A jak tento výjev napovídá, i z tohoto souboje tehdy Spider-Man odešel vítězně.

(Zdroje obrázků – Marvel.com, uploadvr.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama