12 postav, které byly v každé fázi MCU (2/2)

12 postav, které byly v každé fázi MCU (2/2)

Postava
12 postav, které byly v každé fázi MCU (2/2)

předchozím článku jsme načali seznam postav, které se v MCU drží celou dobu jeho patnáctileté existence. Zde je pokračování.

431 0
12. leden 2023, napsal ajushh

7. Loki

Druhou polovinu našeho seznamu otevřeme s jednou z divácky nejoblíbenějších postav v MCU, přestože většinu jeho času zde strávil jako záporák. Loki se nám stejně jako Thor představil v roce 2011 a drží se jako součást MCU dodnes, a to dokonce i přes své úmrtí – tedy několik úmrtí. V současnosti má Tom Hiddleston pod svým opaskem jako Bůh falše a lsti šest filmů a vlastní seriál na Disney+, přičemž se v tomto roce můžeme těšit na druhou sérii.

8. Jane Foster / Mighty Thor

Pokud by někdo v roce 2015 řekl, že Jane Foster (Natalie Portman) bude jednou z tuctu postav, které se objeví ve všech čtyřech fázích MCU, pravděpodobně bychom se mu vysmáli. Avšak poslední Thor s podnázvem Láska jako hrom dokázal, že se může vrátit v podstatě kdokoli. A Jane se to podařilo ve velkém stylu – jako Mighty Thor.

9. Heimdall

Když Marvel Studios v roce 2011 obsadilo do vedlejší role strážce devíti říší Idrise Elbu, pravděpodobně netušili, jak oblíbeným se stane. Mnoho lidí si myslí, že byl v rámci Thorovy série nedostatečně využívaný. Naposledy jsme Heimdalla viděli v potitulkové scéně čtvrtého Thora, stejně jako Jane Foster, avšak v rámci Ságy mnohovesmíru nemůžeme nikdy vyloučit jejich návrat…

10. Clint Barton / Hawkeye

Další na seznamu je poslední člen originálního složení týmu Avengers – Clint Barton alias nadaný lukostřelec Hawkeye. Někteří už možná zapomněli, ale i on se nám představil poprvé už ve snímku Thor (2011), přestože reálně jsme tuto postavu mohli hlouběji poznat až o rok později v Avengers. Vzhledem k současnému zdravotnímu stavu Bartonova představitele, Jeremyho Rennera (více ZDE), není jisté, jestli se s ním setkáme v budoucích marvelovkách, avšak samotný Barton se po dlouhé době dočkal vlastního projektu v podobě seriálu, kde ovšem víceméně předal „lučištnické“ žezlo mladé následnici Kate Bishop (Hailee Steinfeld).

11. Bucky Barnes / The Winter Soldier

Věrný společník Stevea Rogerse, Bucky Barnes (Sebastian Stan), je pravděpodobně jednou z nejdůležitějších vedlejších postav celého MCU. Poháněl zápletku nejen prvních dvou dílů Captaina Americy, přičemž originální podnázev druhého dílu přímo nesl jeho jméno, ale byl zároveň hlavním důvodem k vypuknutí Civil War a tedy rozdělení týmu Avengers před útokem Thanose. Nějaký čas pobyl také ve Wakandě. Díky jeho roli v příběhu Captaina Americy se po boku Falcona stal i tahounem vlastního seriálu. Zde však jeho působení v MCU zdaleka nekončí. Bude totiž součástí týmu Thuderbolts ve filmu, jenž má uzavřít 5. fázi.

12. Peggy Carter / Captain Carter

A pokud jsme se něco naučili z animovaného seriálu What if…?, tak to, že si fanoušci zamilovali Peggy Carter v podání Haley Atwell. Ta si v této roli zažila takřka všechno – byla romantickým protějškem hlavního superhrdiny, měla vlastní spin-off ve formě seriálu, zestárla a zemřela, načež se navrátila, aby publiku doručila jeden z nejlepších happy endů v historii MCU. Kromě toho se, podobně jako Jane Foster, zvládla stát ženskou alternativou hrdiny, kterému původně hrála pouze druhé housle. Captain Carter jsme mohli spatřit v již zmiňovaném animovaném seriálu, avšak i naživo díky jejímu cameu ve dvojce Doctora Strange. Na pokračování jejího příběhu se můžeme těšit ve 2. sérii What if…?.

Kdo ze seznamu zůstává i do budoucna?

Z těchto dvanácti postav jsou prozatím pro další působení v hraném MCU potvrzeny pouze dvě, a to Bucky Barnes (ve filmu Thunderbolts) a Loki (ve druhé řadě vlastního seriálu).

Hulk, Hawkeye, Vision, War Machine a Thor se pravděpodobně také ještě objeví, avšak jejich účast není v nadcházejících fázích oficiálně potvrzena. Peggy, jak již bylo zmíněno, uvidíme v druhé řadě What if…?, avšak pouze v animované podobě.

Definitivně jsme se pak rozloučili s Natashou, Jane a Heimdallem, ale mějme na paměti, že v rámci superhrdinských příběhu není nikdo nikdy definitivně mrtvý, zvláště pokud vezmeme v úvahu existenci Mnohovesmíru.

Posledním nezmíněným je Happy Hogan, jelikož ten představuje velkou neznámou. Jon Favreau už ale několikrát prokázal, že si umí smlouvy s Marvelem udržet lépe než kdokoli jiný…

Zdroj: The Direct


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama