10 mutantů, které zaručeně chceme v MCU vidět co nejdříve

10 mutantů, které zaručeně chceme v MCU vidět co nejdříve

Postava
10 mutantů, které zaručeně chceme v MCU vidět co nejdříve

Na ten okamžik dychtivě vyčkáváme všichni.

361 0
27. srpen 2022, napsal Johnny

Čím více se v MCU objevuje indicií naznačujících existenci mutantů, tím netrpělivěji čekáme, až se s nimi budeme moci důvěrně seznámit osobně. Je jasné, že dávkování X-Menů bude probíhat postupně. Ostatně už začalo.

Filmy od studia Fox nám během dvou dekád více či méně zdařile představily celé tucty mutantů. V některých případech tak panují ne zcela neoprávněné obavy, jak dále naložit s osudy našich oblíbenců. Jindy ale hlasy vyloženě volají po nápravě a nutné satisfakci, co se důstojného zpracování týče.

Kdo tak patří do TOP 10 těch, které toužíme vidět v MCU co nejdříve?

Angel

Angel je postavou, kterou jsme ve vedlejší roli mohli zahlédnout ve filmech X-Men: The Last Stand a X-Men: Apocalypse. Ač jeho úloha v obou zmíněných snímcích byla naprosto odlišná, neměla ani v jednom případě v rámci příběhu zase až tak zásadní význam. Přitom jde o zakládajícího člena X-Menů, jehož komplikovaná osobnost si přímo žádá hlubší zpracování.

Nightcrawler

Ve druhých X-Menech si Nightcrawler docela snadno a rychle získal srdce diváků. O to větší pak bylo zklamání ohledně toho, jak to s ním (ne)dopadlo. Dále se objevil ještě ve filmech X-Men: Apocalypse a Dark Phoenix, zde už ale ohlasy ani zdaleka nebyly tak nadšené. Nightcrawler by si však určitě další šanci zasloužil.

Gambit

Vůbec nejtragičtější na Gambitovi v souvislosti s filmem je, že jsme dlouhá léta byli živeni nadějí, že s ním vznikne akčňák s Channingem Tatumem v hlavní roli. Nevyzpytatelný mutant oscilující často na hraně dobra a zla je opravdovým miláčkem publika. Přesto dosud jeho jedinou účastí ve filmu zůstává kratičké cameo z X-Men Origins: Wolverine.

Iceman

Byť byl toho času považován za benjamínka, i Iceman patří mezi zakládající členy X-Menů. A nutno dodat, že z původní sestavy to svým způsobem dotáhl nejdále, podíváme-li se na to tedy z hlediska schopností. Iceman je totiž k dnešnímu dni jedním z mutantů úrovně Omega. Shawn Ashmore ho v X-Menovské sáze ztvárnil důstojně, více prostoru by ovšem tomuto hrdinovi určitě neuškodilo.

Kitty Pryde

Přestože se Kitty objevila už v prvních dvou filmech o X-Menech, znát ji lze hlavně díky ztvárnění Ellen Page v následujících počinech X-Men: The Last Stand a X-Men: The Days of Future Past (a kdyby Ellen dávala ve škole v hodinách biologie větší pozor, mohly vzpomínky být o něco příjemnější, ale to sem nepatří). Přesto však i Shadowcat na své skutečné zazáření teprve čeká.

Psylocke

Toto je opravdová lahůdka. Málokdo má za sebou tak zapeklitou historii jako Psylocke, respektive Betsy Braddock, chcete-li. Na straně záporáků jsme ji mohli vidět ve filmech X-Men: The Last Stand a X-Men: Apocalypse. Ale ujišťujeme vás, že tahle postavička má na mnohem víc.

Emma Frost

Další sousto pro fajnšmekry. Emma Frost patří mezi nejmocnější telepaty. Kromě toho také umí proměnit své tělo v diamantovou strukturu. Má za sebou poměrně bohatou historii jako padouch i klaďas (i ve filmu, viz X-Men Origins: Wolverine a X-Men: First Class, takže zde se fantazii meze nekladou. Emmu je možné použít hned několika způsoby.

Bishop

Bishop je možná jedním z těch méně známých mutantů na našem seznamu, ale to neznamená, že by mu neměla být věnována patřičná pozornost. Jde o relativně mladou postavu, která toho ale stačila už dost stihnout. Ne však tolik ve filmu. Omar Sy si Bishopa zahrál ve snímku X-Men: Days of Future Past, kde šlo nicméně o pouhý štěk.

Polaris

Všichni dobře známe Magneta. Díky filmům od studia Fox i Marvel Studios známe také Quicksilvera a Scarlet Witch, ačkoli dnes už víme, že nejde o Magnetovy děti. Polaris však dcerou pána magnetismu zůstává dodnes. A přesto zdaleka nedosahuje takové popularity.

Rachel Summers

Taktéž v případě Rachel jsou nám poměrně dobře známé osudy jejích rodičů, tedy Cyclopse a Jean Grey. Mladší verzi Marvel Girl jsme však ještě neměli tu čest na stříbrném plátně spatřit. Což je jistě ohromná škoda, mimo jiné třeba i proto, že jde o takzvanou první Omega mutantku vůbec.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama