Infinity Stones – Kámen duší (Soul Gem)

 

Odhalení posledního z Infinity Stones – Kamene duší - se pomalu blíží. Víme, co umí, ale kde vlastně je?

Článek obsahuje převážně v druhé polovině SPOILER k traileru na Avengers: Infinity War.

V tomto závěrečném článku o kamenech se dozvíte spíše mnoho konspirací, ale jinak to nejde. Marvel je totiž tajemný jako hrad v Karpatech.

Na začátek se podíváme na to, co vlastně Kámen duší dokáže. Jeho hlavní devizou je schopnost vyhledat všechny bytosti. Co ale tento dílek Thanosovy rukavice odlišuje například od Cerebra?

Zatímco Cerebro funguje hlavně díky telepatům – konkrétně ho využívá hlavně Profesor X – kámen funguje nezávisle na tom, zda jste mutant, nebo filantrop jako Tony Stark. Hlavní rozdíl tkví však v tom, že za jeho pomoci můžete vyhledat duše živých a mrtvých – případně s nimi manipulovat.

Tento kámen se ve filmech ještě nikdy neobjevil. Odporuje to sice myšlence mnoha fanoušků, kteří si myslí, že kámen má Heimdall, ale pravděpodobně se jedná o pravdivou informaci. Co ale fanoušky vedlo právě ke strážci Bifrostu?

Odpověď je jednoduchá. Asi každý si všiml, že tato postava má ve svém zlatém brnění i malý kámen. Tento postřeh vedl fanoušky právě k tomu, že by se mohlo jednat o Soul Gem. Jejich teorii taktéž nahrával fakt, že Heimdall dokáže pomocí svého zraku vyhledat kohokoli ve vesmíru.

Fanoušci si navíc všimli, že „schránky“ jednotlivých kamenů tvoří slovo Thanos – tedy za předpokladu, že by kámen držel Heimdall. T – Tesseract, H – Heimdall, A – Aether, N – Necklace („náhrdelník“ s Okem Agammotovým), O – Orb, S – Scepter (Lokiho žezlo). Tuto teorii si však dovolíme vyvrátit.

Heimdall má své vlastnosti pravděpodobně díky tomu, že se jedná o Urozeného. Tato skupina „bytostí“ zastává vůdčí funkce na Asgardu a jejich typickým znakem je to, že mají zvláštní schopnosti. Mezi Urozené patří například Odin (ačkoli moudrost filmového Odina je značně spekulativní), Thor (jehož schopnost vládnout bleskům nám dokonale objasnil Ragnarok) nebo magií vládnoucí Frigga.

Navíc své brnění neměl ani při Ragnaroku a o schopnosti nepřišel. Ano, bylo by nadmíru rafinované dát Kámen duší někomu, kdo už většinu jeho vlastností ovládá, ale v momentální době to není pravděpodobné.

Nyní je nejpravděpodobnější, že se kámen vyskytuje na Wakandě. Jak jsme mohli spatřit v traileru na Avengers: Infinity War, je to právě tento africký stát, kde se koná snad největší komiksová řežba v historii MCU. A o co se bít, když ne o Soul Gem?

Jedna z teorií, která vysvětluje, jak se na Wakandu tento zdroj energie dostal, je ta, že tam spadl spolu s „mimozemskou“ lodí, která na Wakandě havarovala. Údajně by se tak mělo jednat o zdroj vibrania (loď), které je pro toto místo typické. Pokud by to byla pravda, měli bychom mít možnost ověřit si tento fakt již ve snímku Black Panther (15. 2. 2017).

Mezi úsměvné „soulgemové“ domněnky pak můžeme zařadit Odina a Nicka Furyho. Někteří totiž odhadují/odhadovali, že mají kámen za svou páskou přes oko. Jak však jistě uznáte, vypadá to jako hloupost (a Fury ostatně svou pásku ve filmu již sejmul a oslnění Soul Gemem se nekonalo).

Tímto jsme ukončili naši sérii článků o Infinity Stones. Doufám, že se vám líbily a v kamenech se díky nim orientujete mnohem lépe.

Nezapomeňte napsat do komentáře, co si o jednotlivých teoriích myslíte. Případně můžete přidat i nějakou svou domněnku 


Speciální poděkování zaslouží Mia a Rudolf Ocásek, kteří mi poskytli podrobné vysvětlení toho, proč Heimdall nemá Kámen duší.

Comments (0)

Nevka