Iceman: Slice 'N' Ice

Sina Grace vysílá Dakenovy drápy do boje s Bobbym Drakem! 


3. ledna se Daken po v kusí prolomit ledy.

V čísle ICEMAN #9 Bobby Drake a Wolverinův syn rozpoutají bitvu tváří v tvář. Iceman musí dočasně odložit své rodinné trable a milostný život, aby čelil ostrému soupeři, jímž je Daken. Tak jak si dva mutanti povedou?


Marvel.com odchytil Sinu Gracea, abychom se dozvěděli o bojovnících více.

Marvel.com: Sino, jak byste charakterizoval Bobbyho a Dakenův vztah v tomto okamžiku?
Sina Grace: Jedním slovem: sporný. Ani jeden nerespektuje přístup k životu toho druhého.

Marvel.com: To nezní jako základ pro trvalé přátelství. Takže, co činí tento střet nevyhnutelným? A jaké hlavní faktory rozhodnou o tom, jakým směrem se bude boj ubírat?


Sina Grace: Bobby a Daken měli pěkně vášnivý spor v ICEMANovi #4, kdy Iceman musel zadržet uprchlého studenta. Spor skončil pro Dakena krapet trapně – byl probodnut velkou sněhovou vločkou.
Málo známý fakt: Daken žije se Séměm Smrti (Death Seed) uvnitř, dřímajícím, dokud nezemře další Jezdec...nebo si to myslíte. Daken úspěšně unesl jednoho z Icemanových studentů a trénoval ho. Proč? To se dozvíte v ICEMANovi #9.

Marvel.com: Co činí Bobbyho dobrou sázkou v tomto zápase?


Sina Grace: Iceman je mutant třídy Omega, který se nebojí svého vlastního potenciálu...takže to hraje pro něj. Také si myslím, že Bobby má teď víc než kdy jindy všechny důvody, proč žít.

Marvel.com: Obráceně, jaká síla dává hranice Dakenovi?


Sina Grace: Daken se pokusí aktivovat Sémě Smrti, takže může být silný srovnatelně s Apocalypsem. Také, a to zcela v kontrastu s Bobbym, Daken nemá co ztratit – což z něj dělá děsivého soupeře.

Marvel.com: A, na závěr všeho, se Bobby stěhuje do Los Angeles. Má opravdu pocit, že to je právě teď pro něho to nejlepší?


Sina Grace: Cítím se jako Bobbyho terapeut, když mám odpovědět na tuhle otázku (smích). Jeho potřeba pohybu může být komplikovaná, protože výlet do Los Angeles, který podnikl spolu s the Champions, se ukázal být trochu zvláštním. Nakopával zadky, potkal se s někým, koho má opravdu rád, a na chvíli utekl ze svého vlastního kontextu. Pokud jste ho znali předtím, byli byste z tohohle rozhodnutí otřesení. Ale Kitty nepodporuje. Uvidíte.

Marvel.com: Co můžete naznačit ohledně jakési hostující hvězdy v ICEMANovi #9? Na koho se můžeme těšit?


Sina Grace: Northstarovi fanoušci budou nadšeni, až uvidí, že Jean-Paul a Kyle mají v tomto čísle svůj malý moment, ve kterém jsou coby tucet rozkošných malých cameo, čtenáři budou mít oči dokořán. Mimo toho očekávejte, že uvidíte také děti Generace X!

Marvel.com: Co milujete na práci kreslíře Roberta Gilla na tomto čísle?


Sina Grace: Robert vypadá jako skvělá volba pro Dakena. Znám Roberta a vím, že je x-menovský fanoušek, stejně jako já, také se snaží vkrást do všech skvělých x-menovských okamžiků. Marvel vydal skvělé rozšíření X-MEN: GOLD, kde bojoval s nějakými „čističi“. Robert je jeden z těch vzácných komiksových kreslířů, kteří dovedou nakreslit cokoli, dokáží vytvořit komedii, drama, horor i akci.

Comments (0)