Kingpin starostou New Yorku

Nebezpečný a neuvěřitelně mocný mafián, jehož jsme mohli nedávno vidět v první řadě seriálu Daredevil, se stal v komiksu starostou New Yorku. Jeho úhlavní nepřítel, slepý právník Matt Murdock, je v šoku.

Jak se to mohlo stát? To se snaží objasnit komiks Daredevil č. 595, v němž jsou tímto nečekaným Kingpinovým povýšením do čela newyorské městské správy někteří překvapení, někteří méně. Wilsonu Fiskovi pomohla jeho image muže, který by se pro své milované město rozkrájel. Sice má za sebou kriminální minulost, ale nepopírá ji, a tím pádem působí na mnohé newyorčany lépe, než prolhaní politici.
Především mu ale pomohl strach ze superhrdinů, především z těch „městských“ jako Spider-Man, Luke Cage či právě samotný Daredevil. Občané města mají pocit, že tito lidé s nadpřirozenými schopnostmi jsou nepředvídatelní a nemusí se zodpovídat ze svých činů. Ano, bojují s nebezpečnými padouchy, ale taky při tom demolují město a poškozují cizí majetek.

Daredevilovi se tohle samozřejmě nezamlouvá a je pevně rozhodnut se starostou Fiskem bojovat jak pod rudou maskou, tak se slepeckou holí jako prokurátor Matt Murdock.

Comments (0)

Ninjer