Rick Jones v chystaném filmu Captain Marvel?

 

Tajemná castingová výzva, která volá po herci do vedlejší role v chystané Captain Marvel, přímo zve ke spekulacím. Jakou postavu to tvůrci mohou mít na mušce? Filmový server That Hashtag Show sází na Ricka Jonese - komiksového parťáka Hulka, Captaina Americy i původní Captain Marvel. Je pravda, že význam této postavy pro Marvel nelze zanedbat: už kvůli jeho zásadní roli v Kree-Skrullské válce. Ale o tom až za chvíli.

 

Přibližně dva týdny zpět se vyloupla novinka o Mar-Vellovi, jedné z klíčových figur Marvel Universe. Jude Law by měl ztvárnit tohoto původního mužského hrdinu, v jehož stopách se nakonec vydá Carol Danvers (Brie Larson) jako "opravdová" Captain Marvel. Natáčení dostane na týden zelenou v lednu, přičemž naplno do toho štáb vlétne od března.

Je proto akorát na čase, aby se doplnilo obsazení menších, ale neméně důležitých, rolí. Zveřejněná castingová výzva toho příliš neprozradila. Zkuste sami posoudit její kompletní znění:

[NEZNÁMÝ MUŽ] Muž pro vedlejší roli (35-59) Inteligentní, ale umí zasadit ránu. Otevřená etnicita. Mohl by být spojen se známou postavou.

Potenciál, který výzva nabízí, v mnoha směrech ukazuje právě na postavu Ricka; nikoli tak ale věkový požadavek. Rickova velká devíza je, že je v komiksech prezentován jako teenager nebo mladý muž. To silně neladí s poptávaným věkem, který by z vedlejšího hrdiny mohl teoreticky udělat i páprdu na prahu šedesátky.

Pro Jonesovu účast nicméně hraje hned několik skutečností.

Zaprvé: ve své podstatě zasadil finální úder ve Kree-Skrullské válce. Jeho zdánlivě neomezená síla, kterou obdržel od vůdce Kreeů, Supreme Intelligence, vše rozhodla. Pomocí této schopnosti s příhodným názvem Destiny Force Skrullům zatrhl tipec. Dělá to z něj osobnost, která je neodmyslitelně spojena se zápletkou připravovaného filmu.

Zadruhé: nelze opomenout jeho vztah s Mar-Vellem, který je jedním z nejhlubších a nezvláštnějších v Jonesově životě. Na papíře platilo, že oba hrdinové spolu nemohli sdílet stejný prostor pro existenci. V praxi to znamená, že zatímco jeden bloumal po světě, druhý byl zašitý v Negativní zóně. Jones si s Mar-Vellem velkoryse vyměnil místo, aby mu umožnil pokračovat v záchraně univerza.

Připomeňme si také, kde to začalo. Jonesův dopad na MU totiž předznamenala (ne)šťastná událost v komiksu z roku 1962: zavinil tehdy nehodu, při níž se z Bruce Bannera stal zelený hromotluk. Svou chybu se pak léta snažil vyžehlit - než zjistil, že úplná Bannerova záchrana není možná.

 

Uvidíme tedy, jestli všechny výše zmíněné důvody stojí těm nahoře za to, aby Ricka Jonese představili fandům pomocí pohyblivých obrázků.

Comments (0)