Fox už příští týden v Disneyho rukách?

 

Každý jistě ví, že od začátku listopadu se mluví o prodeji společnosti 21th Century Fox. Společnost si ponechá nejspíš jen zpravodajství a sport a všechno ostatní, včetně televizních stanic a filmového studia 20th Century Fox, by prodala.

Teď server CNBC, který jako jeden z prvních začal informovat o prodeji většiny aktiv společnosti Fox, přichází se zprávou, podle které se blíží celý obchod k definitivnímu závěru.

Příští týden bude jasno, komu veškerá filmová práva od Foxu připadnou a kdo se vlastně plácne přes kapsu. Podle aktuálních informací CNBC je hodnota prodávaných aktiv ještě vyšší, než se proslýchalo. Částka totiž dosahuje až 60 miliard dolarů!


Kdo tedy bude ochotný vypláznout takovou sumu?

Vedle Disneyho portfolia Foxu se chvíli mluvilo také o společnosti Comcast (provozovatel kabelové sítě, vlastník NBC, Universalu, Dreamworks, Amblinu nebo Illumination) , ale nejčastěji se stále hovoří o Disney.
Comcast sice ještě jednání definitivně neopustil, ale ta s Disneym jsou podstatně dál a už příští týden by mohla být záležitost uzavřená.


Co to znamená pro Marvel fanoušky?


Marvel by teoreticky mohl konečně spojit všechny svoje postavy pod jeden deštník. Konečně bychom viděli Avengers s X-Meny na jednom plátně, což je sen každého komiksového fanouška. Ale z čeho máme strach, je to, že můžeme přijít o filmy jako je Deadpool nebo Logan, protože takhle ostrou produkci Marvel (Disney) zkrátka nedělá. 

Ale třeba by Marvel zvážil, které značky nechá běžet, tak jak běží, a které si stáhne zpátky pod svá křídla, protože třeba taková nefunkční Fantastická čtyřka potřebuje zachránit ještě víc, než celá planeta Země před Thanosem.

Comments (0)

david