Recenze: Punisher (3 AM | Two Dead Men)

 

V pátek 17. 11. jsme měli tu čest poprvé uzřít sólový seriál Franka Castlea. Jak většina fanoušků očekávala, jedná se o zatím nejbrutálnější počin Marvelu.

Je nutno podotknout, že seriál se zaměřuje více na samotného Franka, než na Punishera. První epizoda začíná v době, kdy je dokončena jeho osobní vendeta, kterou zahájil již v druhé sérii Daredevila. S poslední smrtí také Punisher zahazuje svou identitu a stahuje se do ústraní. Široká veřejnost si myslí, že je po smrti. Stává se z něj Pete Castiliogni – dělník na stavbě.

Pomocí flashbacků sledujeme Frankovu minulost. Nejčastěji se jedná o záblesky kolotoče, či záběry z ložnice, kde figuruje jeho manželka. Konkrétně záblesky manželky dostáváme během epizod poměrně často, a to pouze v malých obměnách, což by někomu mohlo vadit.

Druhou linku tvoří vyšetřování Dinah Madani. Ta se vrátila z mise (přesněji byla „přesunuta“) a snaží se dokončit své pátrání, které se zaobírá prodejem heroinu. V tomto případu je zainteresovaná proto, že byl zabit jeden z jejích kontaktů od policie. Navíc se jednalo o osobu, která jí nebyla úplně lhostejná. K tomu všemu se zdá, že byl do všeho zapojen i Frank, jenž byl v té době ještě v armádě.

Za sebe musím říct, že všechno funguje tak, jak má. První epizoda je jednoduše výborná. Zaujme svým pojetím, brutalitou, či vedlejší postavou Donnyho. Ač se jedná o úvod, je skvěle vyvážený a zaručeně zaujme.

Druhá epizoda lehce ubrala na tempu, takže tolik nezaujme široké publikum. Dostáváme se zde více na kloub tajemné postavě, která si říká Micro, a ví, kdo je doopravdy Pete Castiliogni. S největší pravděpodobností se nejedná o hlavního záporáka, ale spíše o osobu, která je na podobné straně jako Frank (který na to zatím nechce přistoupit).

Verdikt

Příslib do dalších epizod je určitě vynikající. Linky vypadají zajímavě a kompaktně. Jon Bernthal je navíc pro svou roli jako stvořený, a proto si není víceméně na co stěžovat. Obě epizody zaokrouhluji na 88%.
Hodnocení prvních dvou epizod: 3 AM – 95%  ||  Two Dead Men – 80% 

  • hodnocení

    88 %

    Skill Level: 50%

Comments (0)

Nevka