10 komiksových zajímavostí k filmu Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok se inspiroval komiksem Planeta Hulk, v němž se stal Hulk úctyhodným válečníkem na cizí planetě, to mnozí jistě víte. Zde je ale desítka narážek, inspirací a zajímavostí z komiksu, které pro vás budou dost možná novinkou.

TEXT OBSAHUJE SPOILERY K FILMU

1) V divadelní hře na začátku filmu se zmiňuje, že byl Thor Lokim proměněn v žabáka, což se skutečně stalo v komiksu Thor č. 364 z roku 1986. Později se žabím Thorem alias „Throgem“ stala jiná postava, které však už její proměna zůstala.

2) Grandmaster nazývá svůj turnaj „Contest of Champions“, což je narážka na stejnojmenný komiks, který byl prvním masivním crossoverem marvelovským superhrdinů, v němž se objevili úplně všichni tehdejší hrdinové Marvelu. Později se tento název (někdy s menšími obměnami) využíval i pro další bitvy a stejně se jmenuje i mobilní hra.

3) Na gladiátorské aréně zvenku jsou vidět sochy hlav předchozích šampiónů. Jedná se o Beta Ray Billa, ještěřího mimozemšťana, který uzvedl Thorovo kladivo, marvelovskou verzi řeckého boha Árese, bažinnou bytost Man-Thinga a „Hulkova“ dvouhlavého padoucha Bi-Beasta.

4) V komiksu bylo Valkýr několik, ale nejednalo se o celou jednotku jako ve filmu. Vždy se ale jednalo o blonďaté bělošské válečnice. Zde má Valkýra snědou pleť, ale blonďaté bojovnice, které více připomínají komiksový předobraz, můžeme alespoň vidět ve flashbacku, v němž bojují (a umírají) v boji s Helou.

5) Ve filmu i v komiksu má Valkýra meč Dragonfang, ukovaný z dračího zubu. Zajímavé je, že v komiksu tento meč dostala od Doctora Strange, který s ní byl jednu dobu v týmu Defenders (ten je od seriálové verze zcela odlišný).

6) Vyprávění Bruce Bannera o tom, jak cítí, že Hulk je nyní u volantu, je pravděpodobně inspirované novým komiksem Totally Awesome Hulk, v němž hlavní hrdina popisuje svůj vztah s Hulkem téměř identicky. I když zde není Hulkem Bruce Banner, ale Amadeus Cho.

7) Štrádování Thora po Zemi s deštníkem v ruce, který se po zaklepání změní v jeho magické kladivo Mjölnir, je jasný odkaz na starší komiksy s Thorem. Původně byl tento superhrdina chromým doktorem Donaldem Blakem, který nosíval hůlku a když s ní poklepal o zem, změnila se v kladivo a on sám se změnil v severského boha Thora.

8) Korg, kamenný obr, se kterým se Thor setká na gladiátorských zápasech, se objevil v úplně prvním Thorově komiksu Journey into Mystery č. 83 z roku 1962. Zde se tehdy ale jednalo o poměrně klasického padoucha, který chce se svou kamennou mimozemskou rasou ovládnout naši Zemi a nijak zvlášť u toho nevtipkoval.

9) Helin meč All-Black the Necrosword původně patří Gorrovi, řezníkovi bohů, který měl v plánu vyvraždit všechny bohy ve vesmíru.

10) Hela v komiksu není Thorova sestra. Možná se ale scenáristi inspirovali u postavy Angely (původně postava z komiksu Spawn, kterou Marvel odkoupil), u níž se nedávno v komiksech ukázalo, že je Odinovou dcerou.

 

   

Comments (0)

Ninjer