Iceman prozradil rodičům, že je homosexuál

X-meni jsou v komiksu dlouhodobě považováni za metaforu k problémům menšin. Ve filmech to byl především Bryan Singer, který ve svých adaptacích hodně narážel na homosexualitu. V X-Men 2 se například Icemanova mamka poté, co jí její syn oznámí, že je mutant, zděšeně zeptá: „A snažil ses nebýt mutantem?“. V komiksu nyní dostali Icemanovi rodiče další šok – jejich syn je gay.

Čtenáři se tuto novinku dozvěděli již před dvěma lety, ale teprve nyní, v Icemanově samostatné řadě, to přišel Bobby oznámit svým rodičům.
V letošní řadě Iceman vidíme Bobbyho Drakea jako muže, který se snaží zjistit, kým doopravdy je. Jeho schopnosti se rozvíjí, má podporu přátel z mutantské komunity, ale vrásky mu dělá jeho problémový vztah s rodiči. Bobby už je dospělý a zodpovědný a tak se ze všech sil snaží znovu se svou rodinou sblížit, jenže ti jsou pořád otráveni z toho, že je jejich syn X-Men, a byli by nejradši, kdyby byl „normální“.

Ve čtvrtém čísle už to Iceman nevydrží a řekne rodičům, že je gay. Jejich první reakce? Ne zrovna ideální.
Matka z toho viní svého manžela, protože „v její rodině žádní gayové nejsou“, a otec na oplátku svému synovi řekne, že je pro něho mrtvý: „K čemu jsi nám dobrý? Nedáš nám vnoučata. Chceš sahat na muže a nikdy z tý vaší pitomý školy neodejdeš, abys dospěl a měl svůj vlastní život. Kde je Bobby Drake, kterého jsme vychovali? Náš syn je mrtvý. Iceman vyhrál.“

Iceman později vypustí trochu páry při bitce s Juggernautem a předvede, že mezi jeho nové schopnosti nyní patří ledová křídla.

V závěru pátého čísla si Iceman popovídá se svým otcem, který obdržel jeho dopis, v němž se vypověděl ze svých pocitů. Bobbyho táta stále není nadšený z toho, kam se život jeho syna ubírá, ale řekne mu, že ho má rád a to nic na světě nezmění.

Sérii Iceman píše Sina Grace, kreslí Alessandro Vitti.

Comments (0)