Jean Grey vstane z popela

Smrt v komiksech není zdaleka definitivní záležitostí. Jean Grey už je v komiksech „po smrti“. Stalo se tomu tak v sérii New X-Men oceňovaného spisovatele Granta Morrisona, a od té doby byla tato verze Jean mrtvá. Až do letošního prosince, kdy se vrátí v minisérii Phoenix Resurrection: The Return of Jean Grey.

Nový příběh z pera Matthewa Rosenberga, který ilustroval Leinil Yu, vypráví o vzkříšení jednoho z původních pěti X-menů.

„Zvláštní události nejsou u X-menů žádným překvapením,“ říká oficiální synopse od Marvelu, „jakmile začínají být události podivnější a specifičtější než obvykle, skupina je nucena čelit pravdě: Mohla by být Jean přeci jen naživu? A jak se nová Jean Grey vyrovná se světem, který se tak liší od toho, co znávala?“

Příběh je stále jedním velkým tajemstvím, ale nadcházející měsíce by měly vnést do záležitosti trochu světla. 

„Je to skvělý způsob budování tajemství,“ uvedl redaktor Mark Paniccia, „a má to hodně toho, co byste od X-menů očekávali. Akci, romantiku, obětování, hodně mutantů a pět skvělých umělců.“

Phoenix Resurrection přijde do obchodů 27. prosince a zajímavostí je, že se vrací 11 měsíců před adaptací legendární The Dark Phoenix Saga. 

X-men: Dark Phoenix dorazí do kin 2. listopadu 2018.

Comments (0)

Nevka